ЮНІСЕФ попереджає, що нещодавній спалах поліомієліту в Сирії становить загрозу для мільйонів дітей у всіх країнах із низьким рівнем охоплення імунізацією, в тому числі в Україні. Вчора, 29 жовтня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила 10 випадків захворювання на поліомієліт у Сирії.

30 жовтня 2013 року - ЮНІСЕФ попереджає, що нещодавній спалах поліомієліту в Сирії становить загрозу для мільйонів дітей у всіх країнах із низьким рівнем охоплення імунізацією, в тому числі в Україні. Вчора, 29 жовтня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила 10 випадків захворювання на поліомієліт у Сирії.

Близько 4000 біженців залишають Сирію щодня через військові дії та перетинають кордони Туреччини та Єгипту. Через постійний потік людей до України, ризик завезення поліомієліту в Україні стає невідворотнім.

«У Сирії через війну було вакциновано менше 68% дітей. В Україні, через поширену недовіру до вакцинації, охоплення імунізацією становить навіть нижче ніж 50%. Таким чином здоров’я та життя мільйонів українських дітей знаходиться під загрозою. Я закликаю батьків в Україні звернутись до лікарів за достовірною інформацією про вакцинацію та вакцинувати власних дітей. ЮНІСЕФ також закликає уряд України вжити термінових заходів для проведення загальнонаціональної імунізаційної кампанії", заявила Юкіе Мокуо, Голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Туреччина разом з іншими країнами в регіоні негайно розпочинає кампанію імунізації проти поліомієліту, під час якої, всі діти у віці до 5 років будуть вакциновані протягом декількох раундів.

Через небезпечно низький рівень охоплення імунізацією в Україні та високий ризик завезення вірусу в країну, Незалежне бюро моніторингу Глобальної ініціативи боротьби з поліомієлітом включило Україну до списку країн, де може виникнути спалах поліомієліту.

ЮНІСЕФ у партнерстві з ВООЗ наполегливо рекомендує уряду України провести кілька раундів загальнонаціональної додаткової імунізаційної кампанії проти поліомієліту для всіх дітей, що народились після січня 2008 року в Україні.

Поліомієліт передається через забруднену їжу і воду і може швидко поширюватися. Вірус вражає нервову систему і може призвести до необоротного паралічу протягом декількох годин або навіть до смерті. Від поліомієліту не існує ліків, хвороба може бути попереджена тільки за допомогою імунізації.

Двадцять дві дитини було паралізовано у Сирії 17 жовтня. Вірус поліомієліту було підтверджено за результатами аналізів у 10 дітей. Результати аналізів решти 12 хворих очікуються протягом декількох днів. Більшість з 22 дітей не старше двох років і, як вважається, ніколи не були вакциновані або не були повністю вакциновані відповідно до календаря щеплень.

***

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:
Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна,
тел. +38 044 245 2450, " href="http://www.unicef.org/ukraine/ukr/vvashchenko@unicef.org" xstyle="color: rgb(100, 100, 138);">vvashchenko@unicef.org