11 листопада 2013 - Наука і техніка відіграють ключову роль у сприянні прогресу та миру – від зміни клімату до охорони здоров’я; від безпеки харчових продуктів до оздоровлення; від роззброєння до підготовки і попередження стихійних лих. Однак, занадто часто політики залишаються несвідомими про рішення, які сучасна наука і техніка можуть запропонувати на виклики сьогодення.

генеральний секретар ООН

--

ПОСЛАННЯ ДО ДНЯ ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ТИЖНЯ НАУКИ ТА МИРУ

11 – 17 листопада 2013

Відзначення Міжнародного тижня науки та миру було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН 25 років тому.

Наука і техніка відіграють ключову роль у сприянні прогресу та миру – від зміни клімату до охорони здоров’я; від безпеки харчових продуктів до оздоровлення; від роззброєння до підготовки і попередження стихійних лих.

Однак, занадто часто політики залишаються несвідомими про рішення, які сучасна наука і техніка можуть запропонувати на виклики сьогодення. Значна частина світу залишається позбавленою наукових досягнень. Одним з ключових завдань є сприяння дослідженням, спрямованим на поліпшення становища бідних шарів населення, які б послужили інтересам найбідніших і найуразливіших людей у світі, таких, як дрібні фермери. Інші вимоги стосуються подолання нерівності у доступі до інформаційних технологій і розширення системи освіти для того, щоб готувати молодь до роботи в галузі науки, технології, інженерії та математики. Такі зусилля мають вирішальне значення для прискорення нашої роботи для досягнення Цілей розвитку тисячоліття та визначення сміливого бачення розвитку на період після 2015 року.

Наука пропонує багато рішень до спільних загроз і багато інновацій, які можуть допомогти нам скористатися ними при нагоді. Наше покоління є першим, яке володіє знаннями та інструментами, щоб покласти кінець крайній бідності. Наше покоління повинно і має можливість, за допомогою технологій, які є в нашому розпорядженні, прокласти шлях до надійного майбутнього. На нас також лежить відповідальність за захист усього людства від використання на шкоду наукових досягнень і наукового потенціалу, насамперед, працюючи для створення без’ядерного світу і стримуючи поширення інших видів зброї масового знищення.

Ми можемо досягти всього цього і навіть більше, якщо ми будемо працювати разом на використання потенціалу науки на благо, і сприяти науково-обґрунтованій політиці. Я з нетерпінням чекаю початку роботи з науковими та академічними спільнотами і всіма іншими партнерами, які можуть сприяти глобальної місії Організації Об`єднаних Націй в інтересах миру, розвитку і прав людини. Будь ласка, прийміть мої найкращі побажання з нагоди пам’ятного відзначення.

http://unsdn.org/?p=12298