16 листопада 2013 - Ми живемо у період глобальних змін. З’являються нові центри сили та економічного динамізму. Технології пов’язують нас все тісніше, а міжкультурні обміни поглиблюються щодня, але це не означає, що між нами з’явилось більше розуміння. Суспільство стає різноманітнішим, але нетерпимість досі існує у багатьох місцях.  

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

--

ПОВІДОМЛЕННЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТЕРПИМОСТІ

16 листопада 2013

Ми живемо у період глобальних змін. З’являються нові центри сили та економічного динамізму. Технології пов’язують нас все тісніше, а міжкультурні обміни поглиблюються щодня, але це не означає, що між нами з’явилось більше розуміння. Суспільство стає різноманітнішим, але нетерпимість досі існує у багатьох місцях.  

Народи та маленькі громади стикаються із глибокими та тривалими економічними, соціальними та екологічними проблемами. Бідність, голод та захворювання досі залишаються на неприпустимих рівнях. Кожен регіон відчуває зростаючий вплив зміни клімату. Природні катастрофи постійно нагадують про вразливість людства. Конфлікти та внутрішньо суспільні сутички спостерігаються по всьому світу. Мільйони людей щодня стикаються із загрозою насильства та переміщення.

На жаль, немає єдиного рішення цим багатостороннім та взаємопов’язаним проблемам. Ми можемо розвиватись, як спільнота народів та культур, опираючись на людську солідарність та визнання того, що ми ділимо спільну долю. Ось чому терпимість важлива.

Терпимість не є пасивною. Вона вимагає, активного вибору, який досягається шляхом взаєморозуміння та поваги, особливо, коли існують непорозуміння. Терпимість означає визнання того, що різноманіття – це сила, яка є джерелом творчості та оновленням усіх спільнот.

Терпимість може та повинна бути вивчена. Ми повинні навчити дівчат та хлопців не просто тому, як жити разом, але і як працювати разом, як світова громада. Ми повинні розвивати терпимість, заохочуючи культурне розуміння та повагу, яка буде поширюватись від урядів до ігрових майданчиків. Ми повинні вирішувати зростаючу нерівність та викорінювати соціальне відчуження, за ознаками статі, фізичних обмежень, сексуальної орієнтації та етнічного чи релігійного походження.

Терпимість є найнадійнішою основою для миру та примирення. Вона ніколи не була такою важливою як сьогодні: у час швидких та бентежних змін. У цей міжнародний день, я закликаю державних та громадських діячів – та усіх тих, хто має вплив через традиційні та соціальні медіа та між своїми однолітками, використати терпимість, як зв`язок, що поєднає нас у спільній подорожі у мирне та стале майбутнє.

http://www.un.org/ru/events/toleranceday/