08 листопада 2013 - У Києві пройшов семінар-тренінг, присвячений підготовці Національного звіту про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women - CEDAW), організований Представництвом Фонду народонаселення ООН в Україні. У тренінгу взяли участь представники міністерств і державних органів, відповідальних за політику у сфері гендерної рівності та дотримання прав людини, представники неурядових організацій та агенцій ООН в Україні.

До учасників заходу звернулась Представник Фонду народонаселення ООН в Україні пані Н.Есан, яка висловила впевненість у тому, що Фонд народонаселення ООН продовжуватиме надавати сприяння Уряду України в діяльності, спрямованій на підготовку звіту CEDAW, а також у тому, що наша країна успішно підготує зазначений документ для подання у 2014 році.

Дводенний тренінг проводила Заступник голови Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) пані Н.Ратна Паттен, яка надала учасникам заходу всебічний аналіз самої Конвенції, вичерпну інформацію щодо процедури звітування, а також щодо висновків та рекомендацій Комітету CEDAW стосовно попереднього відповідного національного звіту України. Пані Ратна Паттерн поінформувала присутніх про різноманітні випадки звернень до Комітету та шляхи вирішення ситуацій.

Другий день тренінгу був присвячений підготовці альтернативного звіту CEDAW, що здійснюється профільними неурядовими організаціями країни. Протягом сесії пані Ратна Паттерн надала представникам громадянського суспільства рекомендації стосовно того, як краще відобразити у звіті проблематику гендерної рівності, реалізації жінками своїх прав у державному та приватному секторах, а також щодо практики застосування внутрішнього законодавства і дотримання Україною своїх міжнародних зобов‘язань.

Довідково

Комітет ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) – це експертна структура, створена у 1982 році, до складу якої входить 23 експерти з цілого світу, що займаються проблемами жінок.

Мандат діяльності Комітету є чітко визначеним: нагляд за прогресом жінок у тих країнах, які приєдналися до Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок 1979 року. Країна стає учасницею Конвенції шляхом її ратифікації або акредитації, беручи таким чином на себе юридичні зобов‘язання боротися з дискримінацією щодо жінок. Комітет здійснює моніторинг імплементації національних заходів, які вживаються у відповідності з цими зобов‘язаннями.

Під час кожного із засідань Комітет розглядає національні звіти, представлені країнами протягом першого року з моменту ратифікації чи акредитації, пізніше – кожні чотири роки. Ці звіти, що відображають заходи держав, спрямовані на покращення становища жінок, до Комітету подають представники відповідних державних органів країн.

http://www.un.org/womenwatch/daw/cedaw/

http://www.unfpa.org.ua/news/330.html