З 28 жовтня по 8 листопада на базі обласних перинатальних центрів у Харкові та Хмельницькому пройшли семінари-тренінги «Надання медичної допомоги в перинаталогії у випадках ускладнень».

Фахівці Харківського, Луганського, Хмельницького та Рівненського обласних перинатальних центрів спільно із експертами з Литви відпрацьовували знання та навички надання перинатальної допомоги у випадках ускладнень перебігу вагітності, пологів та виходжування новонароджених із малою масою тіла або із патологією при народженні.

Семінари було організовано за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення (ФН ООН).

В 2013 році особливий пріоритет в ході реалізації Національного проекту «Нове життя. Нова якість материнства та дитинства» Міністерство охорони здоров’я України та керівництво Національного проекту надає підвищенню кваліфікації медичних спеціалістів - лікарів та середнього медичного персоналу. У відповідь на звернення національних партнерів щодо підтримки цього надзвичайного важливого напрямку роботи, ФН ООН надав фінансову підтримку та запросив д-рів Гульміуса Шупшинскаса, Адріуса Мачулевічуса та лікаря акушер-гінеколога Дангуле Качкаускіне з Каунаського перинатального центру Литви попрацювати спільно із колегами з України.

Завданням цих тренінгів стало відпрацювання дій фахівців – лікарів та середнього медичного персоналу в команді у конкретних ситуаціях можливих ускладнень перебігу вагітності, пологів та виходжування новонароджених із малою масою тіла при народженні або із патологією при народженні. Тож кожного дня під час тренінгів проходили практичні заняття у відділеннях перинатального центру та клінічний розбір випадків, що мали місце раніше в практиці українських фахівців. При цьому роль міжнародних експертів не зводилася лише до традиційних лекцій чи семінарських занять, а скоріше до професійного обговорення із колегами з України дій в конкретних клінічних ситуаціях, виявлення позитивних сторін та можливих недоліків та прогалин у практиках, а також напрацювання подальших кроків щодо удосконалення якості надання висококваліфікованої медичної допомого матерям та новонародженим в перинатальних центрах обласного рівня.

http://www.unfpa.org.ua/news/331.html