1 грудня 2013 - У цей Всесвітній день боротьби зі СНІДом я сповнений оптимізму. Значна частина світу прискорює прогрес у реагуванні на ВІЛ. Відзначається значне зменшення кількості нових інфекцій та смертей, і досягнення значних успіхів у реалізації нашої мети – забезпеченні 15 мільйонів людей доступу до антиретровірусної терапії до 2015 р. Це є ключовим кроком для припинення та  зменшення епідемії СНІД назавжди. 

 

генеральний секретар ООН

--

ПОСЛАННЯ ДО ДНЯ ВІДЗНАЧЕННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

1 грудня 2013

У цей Всесвітній день боротьби зі СНІДом я сповнений оптимізму. Значна частина світу прискорює прогрес у реагуванні на ВІЛ. Відзначається значне зменшення кількості нових інфекцій та смертей, і досягнення значних успіхів у реалізації нашої мети – забезпеченні 15 мільйонів людей доступу до антиретровірусної терапії до 2015 р. Це є ключовим кроком для припинення та  зменшення епідемії СНІД назавжди.

Проте, як стало відомо з Доповіді ЮНЕЙДС (Об`єднана програма Організації Об`єднаних Націй по ВІЛ/СНІД) за 2013 р. на Всесвітній день боротьби зі СНІДом, все ще існують тривожні сигнали, що деякі регіони та країни залишаються позаду. Ми досягаємо успіху в тому, щоб добратися до найбільш вразливих груп населення та нашими зусиллями ліквідувати упередження та дискримінацію, але ще багато роботи по досягненню цієї мети попереду. Ми повинні повторно підтвердити свої зобов’язання з усунення бар’єрів,  в тому числі щодо кримінального законодавства та соціальної ізоляції, щоб ми могли добратися до всіх людей, яким не вистачає доступу до ВІЛ-терапії та послуг з лікування і терапії.

Щоб створити умови для покоління, в якому не буде СНІДу, ми повинні посилити зусилля по зупиненню нових ВІЛ-інфекцій серед дітей та забезпечити доступ до лікування для всіх матерів, які живуть з ВІЛ. Я особливо закликаю до припинення дискримінації та насильства проти жінок, що може стати причиною непоправної шкоди та збільшення кількості зараження ВІЛ і смертей від СНІДу.

Я рекомендую всім партнерам, які роблять значний внесок до Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, який є одним з найважливіших джерел фінансування глобальних заходів по боротьбі з захворюваннями. Ключові економіки можуть послужити прикладом забезпечення джерел для реагування на СНІД та інші захворювання. Значна кількість країн з низьким і середнім рівнем доходу також відчутно збільшила витрати на боротьбу зі СНІДом. Всі заслуговують нашої повної підтримки в пошуку фінансових можливостей в сприянні довгострокової стабільності у боротьбі зі СНІДом після 2015 р.

Багато роботи ще належить зробити. Якщо ми хочемо майбутнє, в якому немає СНІДу, нам необхідні подальші інвестиції, відданість та інноваційність в досягненні цього замислу: відсутність нових ВІЛ-інфекцій, усунення дискримінації та смертей внаслідок СНІДу. Цього Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом закликаю прийняти рішення відправити СНІД на сторінки історії.

http://www.un.org/ru/events/aidsday/