Одеса, Україна, 22-24 листопада 2013 року – Красиве портове місто Одеса, що розташоване на півдні України радо вітало представників студентства із восьми країн (Болгарія, Фінляндія, Італія, Молдова, Нігерія, Росія, Туреччина та Україна), які брали участь у дванадцятій конференції Моделі ООН Одеського національного університету (МООНОДУ)наприкінці листопада.

Розпочата у 2002 році двома активними студентами факультету міжнародних відносин Одеського національного університету, МООНДУ перетворилась у серйозний захід, який підтримують багато учасників з усього світу, щорічно збираючись в Одесі для занурення у світ ООН та міжнародної дипломатії.

Цьогоріч, під час конференції учасники мали нагоду поділитися своїми думками на різні теми: про ситуацію у Сомалі (Рада Безпеки), роль жінок у політиці, міжнародних відносинах та дипломатії (жінки ООН), Цілі розвитку тисячоліття та розвиток на період після 2015 року (ПРООН), а також Стратегії розвитку Чорноморського регіону (Чорноморське економічне співробітництво).

Здавалось, що обговорення у комітетах було настільки напруженим, що поправки до резолюцій приймались одна за одною, бо молоді дипломати намагались застосовувати свої здібності у веденні переговорів. У кінці кінців всі комітети прийшли до мирних рішень та одноголосно прийняли резолюції.

«Те, що ми тут усі зібрались означає нашу небайдужість до того, що відбувається у світі, у якому ми живемо. Сподіваюсь, що ми зможемо зробити наш скоромний внесок у вирішення нагальних проблем людства. Я вірю у це, незважаючи на скільки утопічним це б не здавалось на перший погляд. Ми наступне покоління – і ми у цьому зацікавлені», - повідомила Валерія Лозова, Генеральний секретар МООНДУ 2013.

За підтримки офісу ООН в Україні, Модель ООН Одеського національного університету успішно виконала своє завдання у поширенні знань про ООН, розумінні багатосторонньої дипломатії, поширенні обізнаності про демократичні цінності, міжнародну освіту, а також дала учасникам нові та, у майбутньому, корисні міжнародні знайомства та контакти.

Під кінець конференції, для учасників МООНДУ мрія стати справжнім дипломатом стала ще яскравішою, але і їхні погляди розширились – все завдяки дружній міжнародній атмосфері конференції, яка допомогла зрозуміти усю складність та різноманітність дипломатії.