Організація Об’єднаних Націй, 5 грудня 2013 – Нельсон Мандела був особливою людиною на світовій арені – людина із спокійною гідністю та колосальними досягненнями, борець за справедливість та прагматичний натхненник людства.

Організація Об’єднаних Націй, 5 грудня 2013 – Нельсон Мандела був особливою людиною на світовій арені – людина із спокійною гідністю та колосальними досягненнями, борець за справедливість та прагматичний натхненник людства.

Я глибоко засмучений його смертю. Від імені Організації Об’єднаних Націй, я висловлюю свої найглибші співчуття народу Південно-Африканської республіки (ПАР), а особливо родині Нельсона Мандели та його близьким.

Багато людей у всьому світі були натхненні його самовідданою боротьбою за людську гідність, рівність та свободу. Він глибоко вплинув на наші серця у досить особливий спосіб. Водночас, більше ніхто у наш час не зробив більшого для покращення цінностей та прагнень ООН.

Нельсон Мандела присвятив своє життя служінню своєму народу та людству, жертвуючи багатьма речами. Його принципова позиція та моральна сила, які супроводжували його, зіграли вирішальну роль у боротьбі із системою апартеїду.

Вражаючи, що після 27 років позбавлення волі, він повернувся із упевненістю відбудовувати ПАР на засадах діалогу та розуміння. Комісія правди та примирення, створена під його керівництвом, залишається зразком досягнення справедливості у суспільствах, протистоячи порушенню прав людини.

У багаторічній боротьбі проти апартеїду, ООН стояла пліч-о-пліч з Нельсоном Манделою та усіма тими у Південній Африці, хто зіткнувся із безжалісним расизмом та дискримінацією. Визначальним моментом для всіх стало звернення на Генеральній Асамблеї зроблене у 1994 році, у якості першого демократично обраного президента вільної Південно-Африканської республіки. Асамблея установила 18 липня, його день народження, як Міжнародний день Нельсона Мандели, щорічним святом, яке святкується для визнання та розбудову його внеску у поширенні основ миру та свободи у всьому світі.

Мені випала нагода познайомитись з Нельсоном Манделою у 2009 році. Коли я подякував йому за його роботу, якій він присвятив все життя він настояв на тому, що це все заслуга інших. Я був дуже зворушений його самовідданістю та глибоким відчуттям спільної мети.

Нельсон Мандела показав, що можливе у нашому світі та який потенціал у кожного з нас – якщо ми віримо, мріємо та працюємо разом.

Давайте кожного дня продовжувати надихатись його життєвим прикладом та закликом не переставати працювати разом для кращого та справедливішого світу. 

 http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=46672&Cr=mandela&Cr1=#.UqF1xqVtyCQ