8 грудня 2013 року - В той час як сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці в столиці України, Генеральний секретар ООН звернувся безпосередньо до Президента України Віктора Януковича із закликом до мирного діалогу задля розрядження політичної напруги у країні.

8 грудня 2013 року - В той час як сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці в столиці України, Генеральний секретар ООН звернувся безпосередньо до Президента України Віктора Януковича із закликом до мирного діалогу задля розрядження політичного напруження в країні.

У телефонній розмові з президентом України Бан Кі-мун висловив серйозну стурбованість і наголосив на неприйнятності насильницьких дій.

Він привітав запевнення Президента України Віктора Януковича щодо того, що будуть розпочаті консультації, щоб розрядити ситуацію.

Хвилю демонстрацій було викликано постановою уряду 21 листопада не підписувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Після того, як розпочались протести Генеральний секретар ООН звернувся до всіх сторін із закликом проявляти стриманість та не допустити насильства й відстоювати демократичні принципи свободи вираження думок і мирних зібрань.

В сьогоднішній розмові Бан Кі-мун також привітав Віктора Януковича з успішним проведеннями 20-ї міністерської зустрічі ОБСЄ, що відбулася 5 - 6 грудня в Києві під головуванням України.

Під час зустрічі, на якій були присутні представники 57 держав-учасниць, обговорювались питання вирішення затяжних конфліктів, енергії й навколишнього середовища, та інші транснаціональні питання, як повідомляє офіційний сайт ОБСЄ.