Острог, Західна Україна, 28 листопада 2013 – Близько 40 студентів факультету міжнародних відносин, міжнародного права і політології взяли участь у першому засіданні Клубу ООН в Україні, що має за мету підвищити обізнаність студентів про роботу ООН і залучити їх до дискусій про сучасні міжнародні відносини.

Ідея проведення Клубу ООН в Острозі виникла у двох студентів Академії, які, після закінчення літньої школи в Представництві ООН в Україні ( літо 2013), вирішили далі поширити знання з історії Організації Об`єднаних Націй і дати можливість своїм колегам здобути знання про всесвітню організацію від представників ООН, які працюють в їх країні.

"Ми заснували клуб ООН в Острозі, щоб дати нашим однокурсникам таку ж можливість поглибити свої знання про найбільш актуальні глобальні проблеми, як і ми мали під час літнього курс 2013 року Україна ООН. Я вважаю, що це буде дуже корисно для їх майбутньої професійної діяльності ", - відзначила Юлія Лисяк, випускниця літньої школи ООН в Україні і засновниця Клубу ООН.

На першому засідання Клубу студенти дізналися від представників ООН про деякі факти із історії ООН, мандати і роботу організації, а також про поточну діяльність організації в Україні. Після презентації відбулася жвава дискусія, адже студентам було цікаво дізнатися про позицію ООН щодо різних міжнародних подій і почути поради про те, як у майбутньому зробити кар’єру в ООН.

«Клуби ООН є чудовою платформою для студентів для обміну ідеями, обговорення і відточення критичного мислення. Саме ці навички допоможуть студентам у майбутньому примножити свої знання і стати успішним у своєму професійному житті ", - сказала Вені Аль-Сіура, Голова Групи ООН по зв’язкам із громадськістю, співробітник Партнерської програми УНЗ ООН в Україні.

Очікується, що Клуб ООН продовжуватиме функціонувати в Острозі під керівництвом студентів і викладачів Академії протягом 2013-2014 навчального року і надалі. Планується, що на засіданнях Клубу будуть обговорюватися різні теми та організовуватися візити експертів. Далі, спираючись на позитивний досвід в Острозі, планується поширення такої практики на інші навчальні заклади України.

«Я щиро вірю, що наш почин виправдає себе і наступне покоління студентів продовжуватиме цю хорошу справу. Вже після проведення першого засідання Клубу до нас приєдналося ще більше студентів і викладачів, зацікавлених взяти участь у наступному засіданні клубу і охочих обговорити теми, пов’язані із ООН», - продовжила Юлія Лисяк, випускниця літньої школи ООН в Україні і засновниця Клубу ООН

Клуб ООН є інтерактивним методом, створеним Центрами інформації ООН по всьому світу для залучення освітніх закладів та підвищення обізнаності студентів про роботу Організації Об’єднаних Націй.

Ціллю Клубу ООН є поширення інформації щодо діяльності ООН, розвиток освіти через викладання взаємопов`язаних глобальних та національних проблем, заохочення студентів усвідомити свою роль у взаємозалежному світі, розвиток і зміцнення нової молодіжної свідомості, в основі якої лежить взаємна повага і загальна відповідальність, а також заохочення студентів брати участь у позакласних освітніх заходах.

Більше інформації про діяльність ООН знайдете тут: Клуб ООН: http://unic.un.org/aroundworld/unics/en/whatWeDo/unicActivities/Lima/educationalOutreach/friendsOfTheUNLima/index.asp