Київ, Україна, 4 грудня 2013 року - Ідея створення проекту утилізації для багатоквартирних будинків виникла, коли два учасники літньої програми ООН 2013 року з України виміряли їх «екологічний відбиток» в ході експертної сесії ООН про сталий розвиток та охорону навколишнього середовища.

Київ, Україна, 4 грудня 2013 року - Ідея створення проекту утилізації для багатоквартирних будинків виникла, коли два учасники літньої програми ООН 2013 року з України виміряли їх «екологічний відбиток» в ході експертної сесії ООН про сталий розвиток та охорону навколишнього середовища.           

"Виробництво однієї чашки кави щорічно потребує близько 300 літрів води - з урахуванням всієї води, необхідної для вирощування кавових ​​дерев і виготовлення напою. Так, наприклад, якщо ми не доп’ємо нашу чашку ранкової кави, але викинемо половину геть, ми не тільки викинемо кавову гущу, але і приблизно 150 літрів води теж. Усвідомлюючи цей факт у нас виникло бажання почати планувати наш власний проект природного збереження", - пояснює Оксана Скрипник, випускниця літньої програми 2013 року ООН з України.

Мета невеликого проекту "В хороші руки" - це організація обміну невикористаних речей, таких як одяг і меблі, серед сусідів в багатоквартирних будинках, з метою збереження природних ресурсів і зменшення відходів. Група вирішила почати свою діяльність по проектах з житлових будинків в Києві в районі Стрий, де випускники літньої програми 2013 року ООН з України та координатори проекту живуть самі.

Після завершення планування проекту, реалізація почалася з оголошення проекту, яка була спрямована на залучення якомога більше людей в Стрию для початку обміну невикористовуваних речей. З цією метою в анонс було вирішено помістити раніше згаданий привабливий лозунг «Чашка кави - 300 літрів води щороку», пояснюючи, які ми часто бездумні, коли справа доходить до витрачання природних ресурсів.

Потім координатори проекту запропонували усім, хто має невикористовувані речі, повісити оголошення на дошці оголошень багатоквартирного будинку зі списком речей для обміну і номером квартири, де сусіди могли б прийти та забрати їх.

Щоб зробити проект більш популярним, дівчата займаються неформальним спілкуванням з сусідами і рекламують ініціативу.

Оксана Скрипник, одна з координаторів проекту, була першою, хто в її будівлі повісив оголошення на дошці оголошень: вона була готова віддати її стару книжкову шафу. Усього за кілька днів один з сусідів прийняв несподіваний подарунок із задоволенням, і незабаром інші оголошення почали з`являтися на дошці оголошень, пропонуючи меблі та одяг для обміну.

У будівлі, де живе другий координатор проекту - Марта Левицька, сусіди настільки захопилися обміном невикористаних речей, що в підсумку було прийнято рішення зібрати всі запропоновані речі в одному місці і пожертвувати частину з них у місцеву церкві.

На даний момент проект "живе своїм життям" без координаторів проекту і навіть без їх активної участі у ньому: люди у Стрию продовжують обмінюватись невикористовуваними речами і спілкуватись один з одним, таким чином сприяючи розвитку дружніх відносин між сусідами і місцевим співтовариства.

Зрештою, "В хороші руки", проекту не тільки вдалося підвищити обізнаність людей про важливість збереження природних ресурсів і зменшення кількості відходів, а й стимулювали суспільне життя у великих багатоквартирних будинках, де мешканці нарешті отримали "виправдання", щоб почати спілкування зі своїми сусідами на регулярній основі.