31 січня 2014 року - Верховний комісар ООН з прав людини закликала Президента України підписати новий закон, що скасовує пакет законів від 16 січня і провести своєчасне, ретельне і незалежне розслідування щодо загибелі, викрадення і тортур людей, про які повідомлялось останніми днями в Києві. Також, Верховний комісар ООН з прав людини знову закликала уряд і протестуючих проявляти стриманість і створити умови для діалогу і примирення.

31 січня 2014 року - Ми вітаємо початок діалогу між президентом і опозицією та закликаємо забезпечити, щоби цей діалог був стійким, всеохоплюючим та базувався на повній повазі міжнародних договорів з прав людини, ратифікованих Україною та політичних зобов`язань, прийнятих країною в рамках Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини, який відбувся в березні минулого року.

Ми також вітаємо скасування українським парламентом на початку цього тижня законів, прийнятих 16 січня, які надмірно обмежують здійснення прав на свободу зборів, об`єднань та слова, а також роботи неурядових організацій. Ми закликаємо Президента України підписати новий закон, що скасовує пакет законів від 16 січня.

Однак ми приголомшені повідомленнями про смерті людей останніми днями в Києві, які мають бути негайно, ретельно та незалежно розслідувані. Ми також закликаємо провести розслідування щодо повідомлень про викрадення та тортурах .

Ми повторюємо наш заклик до уряду і протестувальників проявляти стриманість й створити умови для діалогу і примирення. Міжнародні норми в галузі прав людини і дотримання Україною цих стандартів і своїх зобов`язань, що стосуються прав людини повинні бути в центрі будь-яких майбутніх рішень і процесів примирення.

 

 

Для отримання додаткової інформації телефонуйте Руперту Колвиллю за номером +41 22 917 9767, або електронною поштою: rcolville@ohchr.org.

 

UN Human Rights, follow us on social media:
Facebook:
 https://www.facebook.com/unitednationshumanrights
Twitter:
 http://twitter.com/UNrightswire
Google+gplus.to/unitednationshumanrights
Storify:
 http://storify.com/UNrightswire
 

 

Check the Universal Human Rights Index: http://uhri.ohchr.org/en