ЖЕНЕВА (19 лютого 2014 року) - Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей в середу закликала всі сторони проявляти максимальну стриманість оскільки вже 22 особи були вбиті під час зіткнень в Києві між спеціальними загонами міліції та протестуючими.

ЖЕНЕВА (19 лютого 2014 року) - Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей в середу закликала всі сторони проявляти максимальну стриманість, адже вже 22 особи були вбиті під час зіткнень в Києві між спеціальними загонами міліції та протестуючими.

«Я рішуче засуджую ці вбивства і настійно закликаю уряд і протестуючих діяти для розрядження напруженості й вжити оперативних заходів, щоб знайти мирний шлях подолання існуючої кризи», - зазначила Піллей.

«Я також закликаю до термінового і незалежного розслідування задля встановлення фактів і відповідальності, у тому числі щодо можливого застосування надмірної сили, та для забезпечення підзвітності за ці смертоносні зіткнення», - сказала вона.

18 лютого ситуація в Україні набула значного погіршення із застосуванням насилля, після того як протестувальники зробили спробу підійти до Парламенту перед початком вирішальних дебатів  щодо відновлення Конституції 2004-го року, яка могла би значно обмежити повноваження президента. Запеклі зіткнення спалахнули між спеціальними загонами міліції та  протестуючими біля будівлі Парламенту. Насильство продовжилось в той час, як спеціальні загони міліції  спробували зачистити табір протестувальників на Майдані Незалежності.

Поліція відкрила вогонь гумовими кулями, а також використала шумові і димові гранати з вантажівок, а деякі протестуючі кидали пляшки із запальною сумішшю і цеглу. Принаймні 22 осіб було вбито, серед них журналісти, співробітники міліції та протестуючі. Міністерство охорони здоров`я повідомило, що 241 особа була доставлена до лікарні.

«Я знову закликаю до дотримання права на мирні зібрання, як це передбачено міжнародним правом в галузі прав людини, яке має дотримуватися», - зазначила Верховний комісар.

«Україні потрібен діалог між конфліктуючими сторонами, з повагою до політичних та юридичних зобов`язань країни, заснований на міжнародних стандартах в області прав людини, а також рекомендаціях, розроблених міжнародною системою захисту прав людини», - сказала вона.

«Моє Управління готове запропонувати свою допомогу щодо можливих реформ, що стосуються дотримання прав людини», - сказала Піллей.

Кінець

Для отримання додаткової інформації звертайтесь: (+ 41 22 917 9767/   rcolville@ohchr.org) Руперт Колвілль(+41 22 917 9169 /   rshamdasani@ohchr.org)  Равіна Шамдасані, або (+41 22 917 9310 /   cpouilly@ohchr.org) Сесіль Поулі.

UN Human Rights, follow us on social media: 

Facebook:    https://www.facebook.com/unitednationshumanrights
Twitter:  
  http://twitter.com/UNrightswire
Google+ gplus.to/unitednationshumanrights
Storify: 
 
  http://storify.com/UNrightswire

 

Check the Universal Human Rights Index:    http://uhri.ohchr.org/en