7 березня 2014 року –  Оголошення, які нещодавно пролунали від влади Криму щодо того, що вони планують провести референдум про статус півострова, є такими, що викликають серйозну занепокоєність, - заявив Бан Кі-мун.

7 березня 2014 року –  Оголошення, які нещодавно пролунали від влади Криму щодо того, що вони планують провести референдум про статус півострова, є такими, що викликають серйозну занепокоєність, - заявив Бан Кі-мун.

«У цьому зв`язку Генеральний секретар закликає владу України, і в тому числі Криму , підійти до цього питання спокійно. Генеральний секретар вважає , що всі залучені особи повинні подумати про наслідки поспішних дій чи рішень, прийнятих зопалу», - зазначив прес-секретар ООН пан Мартін Несірки.

Він додав, що Генеральний секретар ще раз наголосив на необхідності зберігати мир і спокій в регіоні.

На брифінгу прес-секретар ООН повідомив, що представник Генерального секретаря Роберт Серрі зараз знаходиться в Києві. 8 березня він планує вилетіти з України і наступного тижня відправиться до Єрусалиму. Роберт Серрі є Координатором ООН з близькосхідного мирного процесу.

«На даний момент поки ще невідомо коли він повернеться в Україну. Але , якщо буде потрібно, він буде продовжувати надавати допомогу Генеральному секретарю в рамках дій щодо сприяння деескалації напруженості і мирного політичного врегулювання нинішньої кризи в країні», - зазначив пан Несірки.