17 березня 2014 року - Генеральний секретар звернувся до всіх сторін із закликом у першочерговому порядку активізувати свої зусилля й брати конструктивну участь у забезпеченні мирного розв’язання цієї кризи, беручи до уваги, перш за все, прагнення всього народу України. Генеральний секретар знов висловив свою готовність співпрацювати з усіма сторонами у цілях урегулювання ситуації.

 Заява ООН щодо ситуації в Україні від 17 березня 2014 року:

"Генеральний секретар ООН продовжує уважно стежити за ситуацією в Україні. З самого початку нинішньої кризи Генеральний секретар настійно закликав усі сторони уникати поспішних кроків у цій й без того складній та напруженій ситуації.

Генеральний секретар глибоко розчарований та занепокоєний тим, що референдум у Криму лише загострить ситуацію.

Він закликає всі сторони працювати над пошуком рішення, яке ґрунтувалося б на принципах Статуту ООН, включаючи повагу до єдності й суверенітету України.

Генеральний секретар засуджує акти насильства, що мали місце у минулі вихідні у Східній Україні та призвели до поранень і загибелі людей з усіх сторін. Генеральний секретар знов закликає всі сторони утримуватися від насильства і сприяти деескалації та всеохоплюючому національному діалогові заради досягнення політичного і дипломатичного рішення. Погіршення ситуації матиме серйозні наслідки для народу України, всього регіону та поза його межами.

Він закликає всі сторони в Україні, а також тих, хто має вплив, уникати будь-яких кроків, які можуть призвести до подальшого зростання напруженості.

Генеральний секретар звертається до всіх зацікавлених сторін із закликом у першочерговому порядку активізувати свої зусилля й брати конструктивну участь у забезпеченні мирного розв’язання цієї кризи, беручи до уваги, перш за все, прагнення всього народу України. Генеральний секретар знов висловлює свою готовність співпрацювати з усіма сторонами у цілях урегулювання ситуації."