21 березня 2014 року – Генеральний секретар ООН зустрівся з в.о. Президента України Олександром Турчиновим. 

21 березня 2014 року – Генеральний секретар ООН зустрівся з в.о. Президента України Олександром Турчиновим.

Тези виступу Генерального секретаря ООН під час прес-конференції:

«Це мій другий візит до України в якості Генерального секретаря. У той час як я радий бути тут, я приїхав до Києва з важким серцем.

Зараз Україна переживає драматичні та важкі часи. Напруження є дуже високим. 

Є загиблі люди. Я висловлюю свої найглибші співчуття сім`ям, які втратили своїх близьких.

Я дуже серйозно стурбований тим, якою напруженою є ситуація в деяких частинах вашої країни, а також між Україною і Росією.

В якості Генерального секретаря Організації Об`єднаних Націй це моя відповідальність і обов`язок зробити все можливе, щоб сприяти зміцненню міжнародного миру та безпеки.

Вчора, як ви знаєте, я був у Москві, де я зустрівся з президентом Путіним і міністром закордонних справ Лавровим. Я передав їм ті ж послідовні повідомлення, які я повторюю з початку кризи.

Ця нинішня криза може бути вирішена тільки шляхом мирних дипломатичних рішень, заснованих на принципах Статуту Організації Об`єднаних Націй, в тому числі на повазі до суверенітету, єдності та територіальної цілісності України, та визначеному державами прагненні до миру та безпеки.

Має бути справжній діалог між Києвом і Москвою.

Як я і сказав у Москві, в такі часи важливо, щоб усі сторони утримуватися від будь-яких провокаційних дій, які могли б ще більше погіршити і без того дуже напружену і дуже вибухонебезпечну ситуацію. Запальна риторика може призвести до подальшої напруженості і можливих прорахунків, а також небезпечної контр-реакції. Необхідно запобігти залякування  радикальними. Я розраховую на всіх гравців в Україні що вони будуть дотримуватись цього.

Я повідомив в.о. президента Турчинова про моє занепокоєння, але і зазначив, як радий я був бачити ознаки розробки політичних рішень з урахуванням усіх груп населення, і зокрема готовністю знову ввести російську мову в якості однієї з офіційних мов в Україні.

Відкритість має вирішальне значення для відновлення стабільності у вашій країні.

Сьогодні вранці я зустрівся з главою місії спостерігачів в області прав людини Організації Об`єднаних Націй.

Я радий, що команду вже сформовано, в тому числі на сході і півдні. Я дуже сподіваюся, що їх місія буде підтримана усіма.

У цьому зв`язку я був радий дізнатись що Помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Симонович прибув до Криму.

Як я вже неодноразово говорив, вкрай важливо забезпечити повагу та захист до прав меншин в Україні.

Я також повідомив в.о. Президента, що Організація Об`єднаних Націй готова надати сприяння, як і інші організації, під час проведення майбутніх виборів. Все має бути зроблено для того, щоб ці вибори були прозорими, вільними і справедливими, так що всі українці прийняли їх результати.

Під час візиту я зустрінусь з Прем`єр-міністром, виконуючим обов`язки міністра оборони , парламентаріями і представниками громадянського суспільства. Я з нетерпінням чекаю на ці обговорення.

Світ спостерігає і історія судитиме нас щодо того, яких дій ми вжили у зв’язку з нашою відповідальністю, відповідно до основоположних принципів Статуту ООН.

Ваша Високоповажносте, будь ласка, будьте впевнені, що я зроблю все, що можу , щоб допомогти відновити добрі стосунки між Україною і Російською Федерацією - двома братськими країнами і двома членами-засновниками Організації Об`єднаних Націй».