27 березня 2014 року - Сьогодні Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України. Документ був підготовлений делегаціями Німеччини, Канади, Коста-Ріки, Литви, Польщі та України.

27 березня 2014 року - Сьогодні Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України. Документ був підготовлений делегаціями Німеччини, Канади, Коста -Ріки, Литви, Польщі та України. Ще 51 країна підтримала проект.

За ухвалення резолюції проголосували 100 членів Генеральної Асамблеї, проти - 11. У їх числі - Вірменія, Білорусь та Росія. Ще 58 делегацій, включаючи Китай, утрималися.

У резолюції підкреслюється, «що референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».

Члени Генеральної Асамблеї підтвердили свою прихильність суверенітету , політичній незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Вони закликали всі держави «відмовитися і утримуватися від дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, в тому числі будь-яких спроб змінити кордони України за допомогою загрози силою або її застосування або інших незаконних засобів».

У резолюції також міститься заклик до країн не визнавати будь-яку зміну статусу Автономної Республіки Крим і Севастополя та утримуватися від будь-яких дій, які можна було б витлумачити як визнання зміни статусу.

Автори документа закликають сторони негайно приступити до мирного врегулювання ситуації щодо України шляхом прямого політичного діалогу, виявляти стриманість, не вдаватися до односторонніх дій і войовничої риторики, які можуть посилити напруженість, і повною мірою брати участь у міжнародних посередницьких зусиллях.

Нагадаємо, що після того, як у Раді Безпеки Росія наклала вето на проект резолюції щодо референдуму про статус Криму, дипломати заявили про можливість голосування за відповідним проектом в Генеральній Асамблеї .

Слід зазначити, що на відміну від рішень, прийнятих в Раді Безпеки, що носять обов`язковий характер, резолюції Генеральної Асамблеї мають рекомендаційний характер.

 

http://www.un.org/russian/news/story.asp?newsID=21375#.UzRuDPl_vLE