4 квітня 2014 року - Спеціальний доповідач ООН з питань меншин Рита Іжак 7-го квітня прибуде до України з першим офіційним візитом. 

4 квітня 2014 - Спеціальний доповідач ООН з питань меншин преребуватиме в Україні з 7-го по 13-те квитня з першим офіційним візитом, щоби отрімати з перших рук отримати інформацію про становище меншин, що проживають в країні.

"Це вчасна можлівисть для мене в якости незалежного експерта вступити в діалог з усіма сторонами, - зазначіла пані Іжак. - Я планую провести консультації з представниками національних , етнічних , релігійних та мовних меншин , щоб від них самих дізнатися про  проблеми які їх турбують".

"У світлі останніх подій особливо важливо провести неупереджену оцінку реальної ситуації на місці", - зазначила експерт ООН.

Спецдоповідач приїде в Україну на запрошення уряду. Вона проведе зустрічі з представниками влади та громадянського суспільства , у тому числі місцевих громад. У ході семиденної поїздки по Україні вона відвідає Київ, Ужгород, Одесу та Донецьк. Рита Іжак також направила запит на відвідування Криму.

По закінченні візиту вона підготує доповідь для Ради ООН з прав людини.

Рада уповноважив Риту Іжак сприяти реалізації Декларації про права осіб, що належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин: (Текст Декларації: http://www.ohchr.org/EN/ProfessionalInterest/Pages/Minorities.aspx)