17 квітня 2014 - Генеральний секретар Організації Об`єднаних Націй Бан Кі-Мун заявив сьогодні, що попередній раунд переговорів щодо кризи в Україні, які відбулися в Женеві, вселяє надію. Однак, наголосив він, всі сторони повинні підкріпити свої слова реальним діями, оскільки ситуація залишається «вкрай нестабільною».

За повідомленнями ЗМІ, Україна та Росія, за підтримки представників США і Європейського Союзу, сьогодні узгодили ряд кроків для деескалації протистоянь на сході України, які включають демобілізацію ополченців та звільнення захоплених адміністративних будівель.

У заяві, озвученій його прес-секретарем, Бан Кі-Мун заявив, що здатність сторін домовитися про низку конкретних і невідкладних заходів, спрямованих на деескалацію ситуації і пошук мирного врегулювання цієї кризи «викликає надію».

«Він очікує, що всі сторони продемонструють серйозність своїх намірів та продовжать сумлінно вживати заходів, передбачених у Женевській заяві, що сприятиме надійному вирішенню кризи», - говориться у заяві.

Бан Кі-Мун «неодноразово підкреслював, що конструктивний діалог зацікавлених сторін, спрямований на досягнення результатів, є єдиним способом досягнути мирного вирішення кризи», - зазначив прес-секретар.

Учора на засіданні Ради Безпеки Верховний комісар ООН з прав людини закликала до протидії дезінформації та закликам до ненависті, дискримінації та насилля.

Помічник Генерального секретаря ООН з прав людини, Іван Шимонович, який поінформував про результати двох його візитів до країни, яку роздирають протистояння, підкреслив існування очевидного зв’язку між порушеннями прав людини в Україні, протестами, що відбувалися на Майдані та протистояннями у східних регіонах.

Протягом минулих вихідних на сході України спалахнули сутички - в Донецьку, Луганську, Харкові та щонайменш 5 інших містах відбулися повстання і було захоплено адміністративні будівлі.