22 квітня Генеральний директор ЮНЕСКО відвідала Україну, щоб відзначити 60-ту річницю членства України в Організації та обговорити співпрацю між Україною та ЮНЕСКО в майбутньому.

Ірина Бокова провела зустріч з Прем’єр - міністром Арсенієм Яценюком, на якій було обговорено стан співпраці між Україною та ЮНЕСКО, в тому числі щодо питань, пов’язаних із збереженням культурної спадщини.

Також Генеральний директор зустрілася із Міністром закордонних справ Андрієм Дещицею, заступником Міністра закордонних справ Данилом Лубківським та директором Департаменту зв’язків закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва Володимиром Яценківським.

Ірина Бокова взяла участь в урочистому засіданні Президії Національної академії наук Україні, на якому головував Президент академії професор Борис Патон, присвяченому відзначенню 60-тої річниці членства України в ЮНЕСКО.

«Партнерство між Україною та ЮНЕСКО спирається на глибоке коріння в українському суспільстві", сказала Генеральний директор.

"Із розвитком нашого співробітництва", продовжувала вона, "ми маємо залишатися вірним цінностям і прагненням, які ми поділяємо, щоб створити більш ефективний і підпорядкований правилам багатосторонній порядок, заснований - як зазначається у Конституції ЮНЕСКО - на гідності, рівності і взаємній повазі ".

У рамках святкування 60-річчя членства України в ЮНЕСКО Генеральний директор та заступник Міністра закордонних справ України Данило Лубківський, голова Національної комісії щодо співробітництва України і ЮНЕСКО, взяли участь у спеціальній церемонії представлення поштової марки, присвяченої ювілею.

Україна плідно співпрацює з ЮНЕСКО в різних пріоритетних сферах, включаючи програми Освіта для всіх, Людина і біосфера та охорону культурної спадщини. У 2014 році ЮНЕСКО бере участь у святкуваннях 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Президент Академії наук Борис Патон нагородив Генерального директора Почесною медаллю і дипломом на знак визнання "її видатного внеску у міжнародне співробітництво в галузі науки».

Ірина Бокова також була нагороджена медаллю на відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, присудженою їй Малою академією наук України.