15 травня 2014 року - ЮНІСЕФ глибоко стурбований ситуацією в Україні та її негативним впливом на життя дітей в країні. Ми знаємо, що діти були присутні під час демонстрацій з використанням сили та наразі перевіряємо інформацію про дітей, які загинули і отримали поранення в Одесі. ЮНІСЕФ суворо засуджує ці жорсткі порушення прав дітей.

НЬЮ-ЙОРК/ЖЕНЕВА/КИЇВ, 15 травня 2014 року - ЮНІСЕФ глибоко стурбований ситуацією в Україні та її негативним впливом на життя дітей в країні. Ми знаємо, що діти були присутні під час демонстрацій з використанням сили та наразі перевіряємо інформацію про дітей, які загинули і отримали поранення в Одесі. ЮНІСЕФ суворо засуджує ці жорсткі порушення прав дітей.

ЮНІСЕФ зазначає, що збільшилась потреба у психосоціальних послугах для дітей, а також погіршився доступ до освіти та медичних послуг. Це небезпечно та шкідливо для здоров`я і добробуту дитини — бути свідком чи брати участь у насильницьких діях. ЮНІСЕФ закликає всі сторони зробити все можливе для підтримки надання послуг дітям та їх родинам, а також запобігти участі дітей або їх використанню в демонстраціях,де вони стають свідками насильства.

ЮНІСЕФ в Україні разом із міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда Україна» відкрили національну телефонну гарячу лінію з питань запобігання насильству та захисту прав дитини. Звернутись за допомогою можна за тел: 0 800 500 335 або 386 (для дзвінків з мобільного).

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна, тел.: +38 050 388 2951, vvashchenko@unicef.org

Крістофер Булерак, ЮНІСЕФ Женева, Тел: +41 793030541, cboulierac@unicef.org

Жоржина Томпсон, ЮНІСЕФ Нью-Йорк, Тел: + 1 917 775-3874 , gthompson@unicef.org