27 травня 2014 року - Вітаючи «в загальному мирний» характер президентських виборів, що відбулись на цих вихідних в Україні, Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун висловив занепокоєння, що виборці у певних східних регіонах України, які наразі перебувають в кризовому становищі, були позбавлені участі у національному голосуванні.

27 травня 2014 р. - Вітаючи «в загальному мирний» характер президентських виборів, що відбулись на цих вихідних в Україні, Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун висловив занепокоєння, що виборці у певних східних регіонах України, які наразі перебувають в кризовому становищі, були позбавлені участі у національному голосуванні.

«Генеральний секретар ООН схвально оцінює той факт, що голосування в переважній частині території України відбулося в цілому мирно і організовано і в значній мірі у відповідності з міжнародними стандартами та основоположними свободами, відповідно до оцінки низки національних і міжнародних спостерігачів,» говориться в заяві представника ООН.

У той же час пан Пан Ґі Мун стурбований тим, що права голосу були позбавлені виборці в деяких частинах східної України, про що йдеться в заяві, слідуючи повідомленням ЗМІ щодо порушень на виборчих дільницях та дій щодо дестабілізації сходу України, який переживає хвилю антиурядового настрою протягом останніх двох місяців.

«Генеральний секретар ООН стурбований триваючим насильством на сході, де сутички в Донецьку призвели до загибелі десятків людей», йдеться у заяві, додаючи, що глава ООН закликає до відновлення державного контролю над адміністративним будівлями виключно мирними засобами, в тому числі шляхом усестороннього політичного діалогу.