30 травня 2014, Київ - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом з Федерацією футболу України провів футбольний турнір «Кубок ЮНІСЕФ», щоб привернути увагу суспільства до важливості захисту прав дітей та необхідності спорту і футболу у реабілітації уразливих дітей.

160 дітей із Одеси, Києва, Миколаєва, Івано-Франківська, Дніпропетровська та Львова взяли участь у турнірі цього року. Це були діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з обмеженими можливостями, діти з притулків, діти із сімей внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з Криму та сходу України, а також діти, яких торкнулась проблема ВІЛ. Турнір проводився за підтримки ТМ “Моршинська”.

Футбол дає мені віру в те, що, не зважаючи ні на що, я зможу подолати усі труднощі”, - сказав Селім, 12-річний хлопець, який прибув зі своїми батьками з Криму до м. Львова. Його сім’я є одними з багатьох внутрішньо переміщених сімей в Україні.

Футбольний турнір підтримали відомі футболісти в Україні, зокрема Олександр Шовковський, Олександр Рибка, Євген Коноплянка, Андрій Шевченко, Андрій П’ятов, Даріо Срна та Андрій Воронін. Напередодні Кубку, гравці футбольного клубу “Динамо Київ” зробили фотографії із словами підтримки учасникам турніру.

В Україні проживає майже 8 мільйонів дітей, з яких 165 тисяч - це діти з інвалідністю, більше 80 тисяч дітей живуть або працюють на вулиці, і близько 95 тисяч живуть в інтернатних закладах. Кожен з них народжується з рівними правами на здоров’я, освіту та розвиток, кожен з них мріє про батьківське турботу та піклування.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо закликала усіх об’єднатися заради дітей: “Ми в ЮНІСЕФ хочемо, щоб кожна дитина кожен день була оточена любов’ю, турботою та повагою. Я вірю, що саме футбол зможе об’єднати нас заради допомоги дітям”.

***

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua.