13 червня 2014 року - Сьогодні починається відлік 100 днів, що передують Міжнародному дню миру, в який Організація Об`єднаних Націй закликає держави, громади та окремих осіб відмовитися від конфліктів і сприяти встановленню мира.

Тема цього дня в поточному році відображає 30-ту річницю ухвалення Генеральною Асамблеєю Декларації про право народів на мир, ключовою ідеєю якої є розуміння того, що стійкий прогрес людства і реалізація основних прав і свобод залежать від забезпечення миру і безпеки. Це розуміння лежить в основі підходу «Права - негайно», відповідно до якого міжнародне співтовариство має приймати попереджувальні заходи і діяти більш узгоджено, стикаючись з порушеннями прав людини, які найчастіше є попередниками іще гірших порушень.

Протягом цих 100 днів ми повинні згуртуватися як єдина людська родина з метою домогтися права на мир, та спонукати тих, хто воює, скласти свою зброю. Давайте ж продемонструємо свою солідарність із мирними людьми, загиблими в результаті тероризму і воєн, з постраждалими родинами, чиї будинки і чиє майбутнє лежать в руїнах, і з країнами, процес розвитку яких був відкинутий на цілі десятиліття.

Історія показала, що яким би жорстоким не був конфлікт, його можна закінчити, і примирення може бути досягнуто.

Сьогодні, коли ми починаємо цей відлік, я настійно закликаю кожну миролюбну людину налагодити контакт зі своїми друзями і сусідами, зі своїми громадськими організаціями та урядами. Давайте спільними зусиллями вимагатимемо реалізації права народів на мир!

Дізнайтесь більше про Міжнародний день миру: http://www.un.org/ru/events/peaceday/