18-22 червня, Очаків, Миколаївська область - Більше ніж 50 молодих людей та вчителів з 14 районів Миколаївської та Херсонської областей взяли участь у молодіжному форумі, організованому проектом Програми розвиту ООН «Молоді футбольні волонтери». Ціллю Форуму було інформування та поглиблення знань молодих людей про Цілі розвитку тисячоліття, здоровий спосіб життя та волонтерство. Заходи Форуму будувались на методиці інтерактивного тренінгу та були спрямовані на підвищення лідерського потенціалу сільської молоді та розвитку практичних навичок, отриманих під час Форуму, для розробки проектів на місцевому рівні.

Протягом Форуму учасники мали змогу проаналізувати ключові аспекти різних проблем у громадах та знайти шляхи їх вирішення через участь молоді та волонтерство. Програма Форуму була розроблена спеціальним чином, щоб зробити навчальний процес цікавим та практичним. Багато творчих методів навчання, таких як рольові ігри та різноманітні заходи із згуртування команд, надали можливість учасникам здобувати знання та досвід у процесі «роботи».

У рамках Форуму школярі отримали завдання розробити проектні пропозиції щодо вирішення місцевих проблем за підтримки програми міні-грантів, яка незабаром буде розпочата проектом «Молоді футбольні волонтери». В результаті роботи Форуму 16 молодіжних міні-проектів в області розвитку були розроблені та запропоновані для подальших консультацій з місцевими громадами. Пізніше вони можуть бути подані на конкурс міні-грантів, переможці якого отримають невелике фінансування для їх реалізації.

«Цей форум навчив нас бути відкритими і відчувати себе більш впевнено. Я був вражений тим, як молодь проявила себе і відкрилась під час Форуму, тим як вона прагнула реалізувати свої проекти. Я впевнений, що це насіння лідерства та участі, яке було посаджено під час Форуму, перетвориться у наші дії у громаді в майбутньому», говорить Павло Васютинський, вчитель загальноосвітньої школи з Херсонської області.

«Для того, щоб подолати бідність, я хотіла б зробити більше таких Форумів, щоб молоді люди зрозуміли, що кожна людина і особливо молодь відповідальна за свій внесок у досягнення ЦРТ. Координатори форуму дали мені великий поштовх, і я відчуваю себе ще впевненіше. Як тільки я повернуся додому разом з моїми друзями і вчителями допрацюємо нашу ідею проекту і подамо її на конкурс міні-грантів», говорить Олександра Окул, учасниця форуму з Херсонської області.

Молодіжний форум, який проводиться вже вдруге, реалізовується у співпраці з Департаментом освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації, Обласним відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки в Миколаївській області, Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації в рамках проекту «Молоді футбольні волонтери: Спорт і волонтерство для ЦРТ», що реалізується в Україні з 2012 року з метою сприяння розвитку молоді за допомогою спорту та здорового способу життя. Проект реалізується у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Федерацією футболу України та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), і фінансується Бюро Організації Об`єднаних Націй із спорту на благо розвитку та миру (UNOSDP), Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй в Україні (ПРООН) та Програмою Волонтери Організації Об`єднаних Націй (ВООН). В рамках проекту підготовлено більше ніж 400 вчителів, які володіють методикою Чесна гра, також більш ніж 4000 молодих людей відвідали заняття з Чесної гри та поглибили свої знання та навички зі здорового способу життя, включаючи профілактику ВІЛ.

####

Програма Волонтери Організації Об`єднаних Націй (ВООН) є організацією ООН, яка сприяє волонтерству в підтримку миру і розвитку в усьому світі. Волонтерство може змінити темпи і характер розвитку і це приносить користь як суспільству в цілому, так і самим волонтерам. ВООН сприяє миру та розвитку, виступаючи за волонтерство в глобальному масштабі, заохочуючи партнерів до інтеграції волонтерства у програми розвитку і мобілізації волонтерів. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: http://unv.org.ua.