26 червня 2014 - Заборонені наркотичні речовини загрожують здоров`ю та добробуту людей. Щороку до  200 000 чоловік помирає через вживання заборонених наркотичних засобів. Однак  наркотики не лише впливають на людину, яка їх вживає, вони спричиняють й величезні труднощі і страждання сім`ям і близьким. 

26 червня 2014 - Заборонені наркотичні речовини загрожують здоров`ю та добробуту людей. Щороку до  200 000 чоловік помирає через вживання заборонених наркотичних засобів. Однак  наркотики не лише впливають на людину, яка їх вживає, вони спричиняють й величезні труднощі і страждання сім`ям і близьким. 

 Розлади, викликані вживанням наркотиків, підривають близькі стосунки, травмують життя членів сім`ї, у тому числі дітей, і можуть зруйнувати можливості освіти та перспективи працевлаштування. Вони впливають на життя громад, функціонування системи кримінального правосуддя та всіх верств суспільства.

Послання Управління ООН з наркотиків та злочинності на цьогорічному порядку денному з нагоди Дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом є посил надії: запобігання і лікування наркоманії - реально.

Тих, хто страждає від наслідків вживання наркотиків, можна підтримати за допомогою лікування заснованого на доказах . Існує багато прецедентів летальних випадків внаслідок передозування, яким можна запобігти. Діти та молодь повинні бути поінформовані і знати про небезпеки незаконного обігу наркотиків.

Сьогодні моє послання складається з трьох компонентів:

• По-перше. Стабільний успіх боротьби проти незаконного обігу наркотиків вимагає збалансованого, спільного  та комплексного підходу, який має базуватись на конвенціях спрямованих на зниження  попиту та пропозиції;

• По-друге. Збалансований підхід включає в себе комплексні заходи, спрямовані на профілактику, лікування, реабілітацію, соціальний захист та згуртованість;

• По-третє. Наука є ключем до вирішення проблеми. Управління ООН з наркотиків та злочинності долає розрив між наукою і практикою, сприяючи діалогу між політиками та науковою спільнотою.

 У комплексі ці елементи формують глобальну місію Управління ООН з наркотиків та злочинності: заохочувати і підтримувати доступ до лікування наркотичної залежності, послуг із запобігання та профілактики ВІЛ для наркозалежних людей у відповідності зі стандартами в галузі прав людини.

У Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом важливо пам`ятати, що наслідків вживання наркотиків можна запобігти і вилікувати наркозалежність. Пам’ятати, що там, де є допомога, є і надія.

####

Управління ООН з наркотиків та злочинності в Україні тісно співпрацює з урядом та іншими зацікавленими сторонами на національному, регіональному та місцевому рівнях. Управління надає консультативні послуги і технічну підтримку в сфері розвитку програм із запобігання вживанню наркотиків, які використовують прецеденти як інструмент боротьби із наркозалежністю, дотримуючись прав людини. Трансформація національних пріоритетів з контролю над наркотиками у відповідність із політикою в галузі охорони здоров`я та міжнародними стандартами і нормами дозволяє перейти від каральних і репресивних заходів до таких, що орієнтовані на здоровий спосіб життя, а також сприяє більш збалансованому підходу у врегулюванні пропозиції та попиту наркотики, враховуючи конкретні потреби наркозалежних.