27 червня 2014 року - З нагоди Всеукраїнського дня молоді, Організація Об`єднаних Націй в Україні зобов’язується підтримувати українську молодь у ці складні часи та працювати із та для молоді, адже усвідомлює, що саме молоді люди можуть відігравати важливу роль у формуванні позитивного бачення трансформаційного процесу, створення благополуччя, досягнення цілей розвитку, миру і безпеки.

Київ, Україна, 27 червня 2014 року - З нагоди Всеукраїнського дня молоді, Організація Об`єднаних Націй в Україні зобов’язується підтримувати українську молодь у ці складні часи та працювати із та для молоді, адже усвідомлює, що саме молоді люди можуть відігравати важливу роль у формуванні позитивного бачення трансформаційного процесу, створення благополуччя, досягнення цілей розвитку, миру і безпеки.

Молодь в Україні (віком 14-35) становить одну третину населення країни. Проте цій групі протягом тривалого періоду часу не приділялося достатньої уваги.

Прагнення і потреби молоді повинні бути задоволені таким чином, щоб молоді люди могли робити внесок у соціально-економічний розвиток країни, жити продуктивно та вести здоровий спосіб життя. Це особливо важливо сьогодні, адже в умовах теперішньої кризи молодь в Україні все частіше виступає головною рушійною силою цінностей та нових стандартів втілення прав людини. Сучасний стан безпеки в різних куточках України впливає на повсякденне життя людей, створює небезпечне та непередбачуване середовище, посилює труднощі.

Існує низка проблем, які можуть мати довгострокові наслідки для молоді у майбутньому, якщо не будуть вирішені своєчасно. За останніми даними, зараз в Україні 54 400 внутрішньо переміщених осіб, серед яких понад однієї третини становлять діти та молодь. Організація Об`єднаних Націй стане партнером у вирішенні нагальних потреб, а також в усуненні системних та структурних бар`єрів, які заважають молоді реалізовувати свої права на доступ до послуг, освіти та працевлаштування, а також оптимально розвивати свої таланти, ідеї і прагнення.

У цьому контексті Організація Об`єднаних Націй схвалює нещодавні кроки Уряду України у сфері ініціювання роботи з розробки нової молодіжної політики до 2020 року. Процес розробки політики передбачає участь різноманітних груп молоді, що забезпечить розгляд таких питань як: доступ молоді до якісної освіти, що зробить її конкурентоспроможною на ринку праці, доступ до якісних медичних послуг, доступного житла, ефективних систем соціального захисту. Дані кроки будуть прийняті як термінові національні пріоритети розвитку.

***

ООН в Україні надає допомогу на центральному та місцевому рівнях у реалізації принципів стійкого економічного зростання, ефективного управління, верховенства права, поваги прав людини та інших міжнародних стандартів і норм для благополуччя народу України. Організація Об`єднаних Націй представлена в Україні з 1992 року, на даний час у країні працює 15 організацій системи ООН і більше 1200 співробітників.

Молодь залишається критично важливою цільовою аудиторією для діяльності Організації Об`єднаних Націй в Україні. У рамках нещодавно створеної міжвідомчої Робочої групи у справах молоді ООН підтримує національних партнерів у вирішенні проблем розвитку в Україні, з якими стикаються молоді люди сьогодні, і сприяє реалізації нової Національної програми розвитку молоді 2016-2020.

Для отримання додаткової інформації звертайтесь до Вікторії Андрієвської, Координатора Інофрмаціного відділу Представництва ООН в Україні: +380442539363, andrievska@un.org, www.un.org.ua