21 липня 2014 – Рада Безпеки ООН закликала до проведення міжнародного розслідування катастрофи пасажирського літака Malaysia Airlines на сході України та висунула до озброєних груп вимогу дозволити безперешкодний доступ до місця аварії і забезпечити цілісність цієї території.

В одностайно прийнятій резолюції 15 членів засудили "найрішучішим чином" збиття літака MH17 17 липня в Донецькій області, що призвело до трагічної загибелі 298 людей.

Резолюція підтримала наявні зусилля з проведення "всебічного, ретельного та незалежного міжнародного розслідування"даного інциденту відповідно до міжнародних стандартів у галузі цивільної авіації.

Члени Ради Безпеки також наполягали на "гідному, шанобливому та професійному" ставленні та відновленні тіл жертв.

Окрім того, Рада зажадала, щоб збройні групи, які контролюють місце катастрофи та прилеглі території,  "утрималися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу цілісність місця катастрофи, в тому числі від знищення, переміщення або займання уламків, обладнання, осколків, особистих речей, або останків, і негайно надали безпечний, надійний, повний і необмежений доступ до місця катастрофи ... "

У резолюції також висловлено бажання, щоб усі військові дії, в тому числі з боку озброєних груп, були негайно припинені на прилеглих до місця катастрофи територіях для того, щоб забезпечити охорону і безпеку міжнародного розслідування.

Рада також вимагає, щоб винні у катастрофі особи були притягнуті до відповідальності і щоб усі держави повною мірою співпрацювали задля створення звітності.

Минулого тижня заступник Генерального секретаря з політичних питань Джеффрі Фелтман повідомив Раді, що в той час як ООН не мало незалежної перевірки обставин  аварії, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун був стурбований "численними повідомленнями, які заслуговують довіри," щодо можливості використання складної ракети земля-повітря.

Безперечно цілеспрямоване збиття літака над територією  сходу України, - додав він, - вказує на необхідність термінового поновлення режиму припинення вогню та серйозних зусиль для завершення поточної кризи в цій країні.

"Ця жахлива катастрофа служить яскравим нагадуванням, наскільки жахливою стала ситуація на сході України та як вона впливає на країни і сім`ї далеко за межі України",  - сказав Пан Гі Мун на брифінгу в Раді Безпеки.

http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=48318#.U83_vxYrTFI