22 липня 2014 року. УВКБ ООН продовжує надавати гуманітарну допомогу найбільш вразливим особам, які повертаються до Слов`янська, що в Донецькій області. 12 тон товарів особистої гігієни для різних категорій населення, а також кухонного приладдя буде надано тим, хто втратив своє житло і майно в місті, яке найбільше постраждало внаслідок масового переміщення населення через нещодавній збройний конфлікт і обстріли. В червні цього року 20 метричних тон товарів гігієнічного призначення і 20 метричних тон продуктів харчування було доставлено до Святогорська, і ще близько 5000 переміщених осіб отримали предмети першої необхідності у Красному Лимані.

 

За різними оцінками, більше половини населення міста залишило свої будинки з початку конфлікту. Близько 15000 з них, як повідомляється, повернулися до Слов`янська за період з 5 липня. Через перебої в роботі основних служб, більшість жителів не мали змоги отримувати зарплати і соціальні виплати протягом останніх трьох місяців і не здатні забезпечити свої основні потреби. Багато осіб і досі покладаються лише на допомогу, що її надає уряд і чисельні громадські організації.

 

Надання допомоги УВКБ ООН узгоджується з місцевими органами влади і особами, які повертаються на місця свого постійного проживання, а також здійснюється на основі аналізу потреб, проведеного спільно агенціями ООН. Перші 100 сімей, які повернулися, отримали засоби гігієни і кухонне приладдя вже в день доставки гуманітарної допомоги 18 липня, за сприяння трьох груп добровольців і трьох приватних осіб, які забезпечували місцевий транспорт.

 

В першу чергу гуманітарна допомога надається тим родинам, чиї будинки чи квартири було ушкоджено чи повністю знищено внаслідок збройного конфлікту. Також до розподілу гуманітарної допомоги буде залучено волонтерів зі Слов`янська та Святогорська. Співробітники УВКБ ООН проведуть повторну оцінку потреб вже на цьому тижні, а також проконтролюють розподіл гуманітарної допомоги.

Остання оцінка потреб внутрішньо переміщених осіб в Україні вказує на те, що необхідність в гуманітарній допомозі існуватиме й надалі, виходячи з того, що внутрішнє переміщення осіб з Луганської та Донецької областей продовжується. Чисельність переміщених осіб зі сходу України різко зросла від 2 649 осіб станом на 6 червня до 80 300 осіб станом на 18 липня 2014 року.

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, Радника з питань громадської інформації Регіонального представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні. Тел.: (+380 44) 288-9710.+380 50 3101767.Електронна пошта: sorokopu@unhcr.org

 

Актуальну інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених осіб можна дізнатися на офіційному сайті Регіонального представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні за посиланням: www.unhcr.org.ua/maps

 

Більше про міжнародні стандарти захисту ВПО та українське законодавство за посиланням www.unhcr.org.ua/idps (анг та рос мовами)

 

http://unhcr.org.ua/uk/novini/novyny/1305-uvkb-oon-nadae-gumanitarnu-dopomogu-slov-yansku