8 серпня 2014 року - Генеральний секретар глибоко стурбований погіршенням гуманітарної ситуації в районах Східної України. Безневинні громадяни, які перебувають на територіях, охоплених боями, продовжують втрачати своє життя. Число тих, хто полишає східні області продовжує зростати. Відновлення життєво важливих об`єктів інфраструктури, таких як водопостачання та об’єкти санітарії, має важливе значення для повернення до нормального життя.

Установи Організації Об`єднаних Націй швидко мобілізували зусилля, в координації з основними гуманітарними організаціями на місцях, щоб допомогти керівництвом уряду ефективно реагувати на виникаючі потреби. Ми продовжуємо бути напоготові й збільшимо нашу підтримку Україні по мірі необхідності.

Генеральний секретар буде і надалі активно і уважно стежити за ситуацією. У разі подальшого погіршення гуманітарної ситуації, або якщо зусилля на національному рівні не будуть достатніми для задоволення гуманітарних потреб, ООН готова розглянути додаткові заходи підтримки. На даному етапі, Уряд продовжує відповідно реагувати на ситуацію, в координації з міжнародними партнерами.

Генеральний секретар закликає всі сторони подвоїти свої зусилля, спрямовані на досягнення міцного і мирного політичного врегулювання конфлікту в Східній Україні. Це найбільш ефективний спосіб зберегти життя і уникнути гуманітарної кризи.