15 серпня 2014 року - Організація Об`єднаних Націй (ООН) спільно з Урядом України представила попередній план реагування та потреби у фінансуванні, спрямовані на задоволення потреб населення, постраждалого від конфлікту в східній частині України.

 

15 серпня 2014 року - Організація Об`єднаних Націй (ООН) спільно з Урядом України представила попередній план реагування та потреби у фінансуванні, спрямовані на задоволення потреб населення, постраждалого від конфлікту в східній частині України.

Зустріч донорів було організовано Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Були присутні представники Міністерства закордонних справ, установ ООН в Україні та країн-донорів.

Керівник Міжвідомчого координаційного штабу пан Василь Стоєцький підкреслив важливість зустрічі та зазначив, що план реагування є спільною ініціативою Уряду України та міжнародної спільноти. Пан Стоєцький також повідомив щодо поточної ситуації на Донбасі та гуманітарної діяльності, що уряд України вже здійснює в регіоні.

Пан Тойберг-Франдзен подякував уряду за організацію наради й висловив подяку спільноті донорів за зацікавленість в підтримці плану реагування. Він відзначив, що Уряд України вже працює над задоволенням потреб постраждалого населення. "Історії з міст Слов`янськ і Краматорськ, які були звільнені від озброєних груп є прикладами, коли уряд в дуже короткий період часу зміг відновити пошкоджену інфраструктуру й відновити подачу електроенергії, та забезпечити населення продовольством, медичною підтримкою та іншим необхідним", - повідомив пан Тойберг-Франдзен.

tygvubh1

«Оскільки наближається зима, і бойові дії продовжують впливати на ситуацію, існує необхідність для розширення гуманітарного реагування, в тому числі міжнародного співробітництва з урядом України з метою задоволення основних гуманітарних потреб постраждалого населення - не завтра, але зараз.» - додав він. 

План реагування, який було розроблено у співпраці між урядом України і організаціями гуманітарного співтовариства, закладає основу для майбутньої гуманітарної допомоги в Україні та кількісно визнає потреби населення. План виокремлює чотири стратегічних напрямки:

1) Надання технічної підтримки уряду в галузі забезпечення гуманітарної допомоги,

2) Постійний моніторинг та оцінка гуманітарної ситуації,

3) Розширення масштабів потенціалу для реагування,

4) Пріоретизація діяльності з швидкого відновлення територій.

 «Ці чотири напрямки спрямовані не лише на підтримку швидких, ефективних і скоординованих зусиль з надання гуманітарного відновлення, але й на зміцнення первинної ролі Уряду в реагуванні на гуманітарну кризу», - зазначив Координатор системи ООН в Україні.

Пан Тойберг-Франдзен відзначив важливість фінансування активностей в рамках плану країнами донорами, які дозволять ООН надати необхідну підтримку постраждалим.

 

Автор фотографій - пан Дмитро Шкода.