18 серпня 2014 року - Генеральний - секретар ООН Бан Кі-мун глибоко стурбований сьогоднішнім тривожними повідомленнями про напад на колону внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що намагались покинути Луганщину на сході України.

18 серпня 2014 року - Генеральний секретар Бан Кі-мун глибоко стурбований сьогоднішнім тривожними повідомленнями про напад на колону внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що намагались покинути Луганщину на сході України. 

"Він настійно закликає всі сторони поважати правила, що регулюють статус біженців і вимушених переселенців і забезпечити безпечний прохід будь-кого, хто намагається залишити зону активних бойових дій," – повідомив прес-секреатр пана Бан Кі-муна Стефан Dюжаррік журналістам в Нью-Йорку.

"Цей трагічний інцидент іще більш настійно демонструє актуальність припинення вогню і дипломатичного вирішення," - додав пан Дюжаррік.

Генеральний секретар неодноразово закликав до мирного врегулювання триваючої кризи в Східній Україні і підкреслював необхідність досягнення прогресу в здійсненні мирного плану, оголошену президентом Петро Порошенко в червні, який включає пропозиції щодо децентралізації влади, проведення дострокових виборів, і створення буферної зона на кордоні України та Росії.

Пан Дюжаррік додав, що в продовження цих зусиль заступник Генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман ще раз здіснити візіт в Київ на цьому тижні. 

 

Фото: Жителька Слов`янська на фоні уламків її літньої кухні, липень 2014. УВКБ ООН, Іва Зімова