19 серпня 2014 року - Сьогодні весь світ відзначає День гуманітарної допомоги, віддаючи шану тим, хто самовіддано допомагає іншим людям. Цей день також покликаний заявити про прихильність ідеалам, які надихають роботу гуманітарних працівників в усьому світі. Оскільки тема Дня цього року - «Світ потребує більше Героїв Гуманітарної Допомоги», Представництво ООН в Україні вітає зусилля уряду України, громадянського суспільства і різних гуманітарних організацій, спрямовані на допомогу людям, які постраждали через складну ситуацію в країні.

«Я хочу відзначити тих українців, які роблять суттєвий внесок у вирішення багатьох складних питань та допомагають постраждалому населенню, іноді ризикуючи власним життям», - зазначив пан Йенс Тойберг-Франдзен, Координатор системи ООН в Україні.

Проте ще необхідно багато зробити, щоб допомогти людям повернутися до нормального життя. В той час, як криза продовжується, все більше людей залишають свої оселі в пошуках безпеки, а навантаження щодо надання допомоги на місцях є дуже великим.

«Ми високо оцінюємо потенціал уряду у відновленні засобів до існування в постраждалих районах, - наголосив пан Тойберг-Франдзен. – Історії міст Слов`янськ і Краматорськ свідчать про те, що невдовзі після того як міста було звільнено, їх інфраструктуру й електропостачання було відновлено, і, найголовніше, постраждалі люди були забезпечені продуктами та медичними послугами».

Установи Організації Об`єднаних Націй в Україні розробили Підготовчий план реагування з метою надання допомоги Уряду України у задоволенні невідкладних та довгострокових потреб, який є продовженням та розширенням гуманітарної роботи, яка вже ведеться установами ООН, в тому числі Управлянням Верховного комісара у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), та Фондом народонаселення ООН (UNFPA).

У своєму зверненні з нагоди Всесвітнього дня гуманітарної допомоги, Генеральний секретар ООН зазначив: «Сьогодні ми вшановуємо героїв гуманітарної допомоги, які мають сили та сміливість, щоби допомагати нужденним людям в складних ситуаціях. Ми пам`ятаємо їхні жертви, і визнаємо, що мільйони людей завдяки їм отримують необхідні засоби для виживання. В цей день я закликаю вшанувати гуманітарних працівників, які загинули під час виконання своєї роботи та підтримати гуманітарні операції, що проводяться у світі».

Офіційний веб-сайт Всесвітнього дня гуманітарної допомоги: http://worldhumanitarianday.org/ створений для того, щоби розповісти про історії гуманітарних працівників в усьому світі. Пропонуємо Вам скористатися тегом #humanitarianheroes при поширенні інформації про Всесвітній гуманітарний день в соціальних мережах.

***

Контакти для отримання додаткової інформації: Вікторія Андрієвська, Координатор інформаційного відділу Представництва ООН в Україні, (+380442539363, andrievska@un.org), вебсайт http://worldhumanitarianday.org/