Женева, 10 вересня 2014 року - Спеціальний доповідач ООН з питань про права внутрішньо переміщених осіб Чалока Бейані здійснить свій перший офіційний візит до України з 16 по 25 вересня 2014 року на запрошення Уряду України, щоб зібрати інформацію з перших рук від внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в країні.

«Події, що нині відбуваються в Україні зумовлюють критичну важливість проведення оцінки стану переміщення осіб, - зазначив Спеціальний доповідач. – «Цей візит надає своєчасну можливість для мене, в якості незалежного експерта долучитись до діалогу з усіма відповідними сторонами», - додав він.

«Я планую провести консультації з широким колом внутрішньо-переміщених осіб та розпитати про всі питання, які їх турбують. Я розгляну усі складні питання щодо допомоги та захисту людей, а також проведу обговорення довгострокового вирішення цих питань в Україні», - сказав пан Бейані.

Пан Бейані зустрінеться з представниками уряду, партнерів ООН і громадянським суспільством. Він відвідає Київ та інші міста які приймають велику кількість вимушених переселенців. Пан Бейані представить свої попередні висновки під час прес - конференції в Києві 25 вересня 2014, об 11:00 ранку, в Українському кризовому медіа-центрі. Повний звіт буде представлено Раді ООН з прав людини в червні 2015 року.

КІНЕЦЬ

Чалока Бейані, професор міжнародного права Лондонської школи економіки, був призначений Спеціальним доповідачем з питань прав внутрішньо переміщених осіб Радою з прав людини у вересні 2010 року в якості Спеціального доповідача. Він не залежить від будь-якого уряду або організації.

Для отримання додаткової інформації, просимо звертатись:

Київ: Вікторія Андрієвська : +38 050 413 8404, e-mail: andrievska@un.org
Женева: (до і після візиту) Грехам Фокс
(+41 22 917 9640, e-mail: gfox@ohchr.org, idp@ohchr.org.

Підпишіться на сторінки ООН з питань прав людини:

Facebook:https://www.facebook.com/unitednationshumanrights
Twitter:http://twitter.com/UNrightswire
Google+ gplus.to/unitednationshumanrights" target="_blank" rel="noopener noreferrer">http://www.youtube.com/UNOHCHR
Storify:http://storify.com/UNrightswire