12 вересня 2014 року -  У своїй першій операції в Україні Всесвітня Продовольча Програма (ВПП) надає харчову допомогу вразливим категоріям населення постраждалого під час конфлікту, роздаючи їжу у транзитних центрах та громадських притулках у Донецьку та Луганську в Східній Україні.

 

 

КИЇВ – У своїй першій операції в Україні Всесвітня Продовольча Програма (ВПП) надає харчову допомогу вразливим категоріям населення постраждалого під час конфлікту, роздаючи їжу у транзитних центрах та громадських притулках у Донецьку та Луганську в Східній Україні.

Починаючи з вересня, ВПП у співпраці з місцевими партнерами розповсюджує продовольчі пайки з готовими до споживання консервами, такими як м`ясо, риба, овочі, а також печивом, джемом і чаєм. Наразі було поширено 10000 щоденних продовольчих пайків достатніх для того щоб прогодувати 2000 людей протягом п’яти днів.

ВПП планує до кінця місяця розширити свою діяльність та розповсюдити 90000 щоденних продовольчих пайків аби забезпечити харчами більше 18000 людей на п’ять днів. Ті кому надається така допомога – переважно внутрішньо переміщені особи з серйозними захворюваннями, вагітні жінки, матері-годувальниці, літні люди та багатодітні сім’ї.

«Бойові дії, що тривають протягом останніх кількох місяців, здебільшого у Луганську та Донецьку й прилеглих районах, порушили доступ до їжі та основних послуг. Хоча багато хто залишився, тисячі сімей покинули свої домівки в короткі терміни, зчаста, навіть не маючи нічого для поїздки», зауважив Карло Скарамелла, заступник регіонального директора ВПП на Близькому Сході, в Центральній Азії та Східній Європі.

«Ми закупили продукти харчування для розповсюдження локально серед найбільш нужденних з метою вливання коштів в місцеву економіку й плануємо  запустити проект з поширення ваучерів на продовольство, який стимулюватиме місцеві ринки в районах, де вони все ще функціонують належним чином», додав він.

До середини жовтня близько 10000 переміщених осіб отримають ваучери на продовольство ВПП на суму близько US$500000, що дозволить їм обирати і закуповувати їжу доступну у їхніх громадах.

Ця допомога – перша відповідь ВПП на кризу в Україні і є, водночас, реакцією на запит державних аварійно-рятувальних служб уряду України про допомогу. Агентство ООН у справах біженців УВКБ ООН офіційно нарахувало 310000 внутрішньо переміщених осіб. Загальна ж кількість може бути принаймні вдвічі більшою.

Зараз у східному регіоні крихке перемир’я. Тим не менш ситуація залишаться вкрай нестабільною і непередбачуваною. ВПП та її партнери готуються розширити допомогу в зв’язку з нещодавніми бойовими діями на південно-східному березі біля Новоазовська та Маріуполя, й зважаючи на наближення зими.

ВПП планує запустити в Україні термінову програму на суму US$15 млн., яка б допомогла прогодувати 120000 осіб протягом наступних шести місяців.

***

ВПП є найбільшою у світі гуманітарною організацією, що бореться із голодом в усьому світі, постачаючи їжу в екстрених ситуація та працює з громадами з метою підвищення їхньої стійкості. У 2013 році ВПП надала допомогу більше ніж 80 мільйонам людей у 75 країнах світу.