16 вересня 2014 року - У Нью-Йорку офіційно відкрилась 69-а сесія Генеральної Асамблеї ООН, яка є місцем обговорення найактуальніших глобальних проблем сучасності. Дискусії в рамках цьогорічної чергової сесії триватимуть із 24 вересня до 1 жовтня й охоплять широкий спектр питань пов’язаних із налагодженням подальшої співпраці держав-членів ООН, досягненням міжнародного консенсусу

16 вересня 2014 року - У Нью-Йорку офіційно відкрилась 69-а сесія Генеральної Асамблеї ООН, яка є місцем обговорення найактуальніших глобальних проблем сучасності. Дискусії в рамках цьогорічної чергової сесії триватимуть із 24 вересня до 1 жовтня й охоплять широкий спектр питань пов’язаних із налагодженням подальшої співпраці держав-членів ООН, досягненням міжнародного консенсусу щодо просування програм миру й безпеки, визначенням нових напрямків розвитку.

Саме обговорення пріоритетів розвитку після 2015-го року обіцяє стати ключовою проблемою нинішньої сесії Генеральної Асамблеї ООН, на чому особливо наголосив на відкритті її Голова – Сем Кахамба Кутеса, колишній міністр закордонних спав Уганди. Він особливо підкреслив, що «діючи колективно, ми зможемо зробити значний внесок в те, щоб змінити на краще світ, в якому ми живемо, – не лише для себе, але й для прийдешніх поколінь».

Зважаючи на це, головною темою загальнополітичної дискусії 69-ої сесії Генеральної Асамблеї буде «Розробка і здійснення Порядку денного в галузі розвитку після 2015 року». Всього ж на Генасамблеї ООН планується розглянути більше 170 питань. Оскільки у вересні ООН починає важливі заходи, пов`язані з загрозами зміни клімату, а також забезпеченням прав і можливостей корінних народів, цьогорічній сесії Генеральної Асамблеї передуватиму два значимі події    Саміт з проблем клімату, який відбудеться у Нью-Йорку 23 вересня та Всесвітня конференція корінних народів, що буде проведена 22-23 вересня.

Згідно з установленою традицією перед початком загальних дискусій Генеральний секретар ООН представить державам-учасницям щорічний звіт щодо роботи Організації. Першими ж з трибуни Генеральної Асамблеї виступлять президенти США та Бразилії. Водночас цьогоріч вперше на сесії Генасамблеї виступить Президент України – Петро Порошенко, чия промова очікується 25 вересня.

 Більше інформації щодо Генеральної Асамблеї ООН: http://www.un.org/ru/ga/