23 вересня 2014 року – У Нью-Йорку розпочався Саміт з питань клімату, ініційований Генеральним Секретарем ООН Пан Гі Муном та покликаний звернути увагу на проблему зміни клімату й активізувати дії на боротьбу із ними.

23 вересня 2014 року – У Нью-Йорку розпочався Саміт з питань клімату, ініційований Генеральним Секретарем ООН Пан Гі Муном та покликаний звернути увагу на проблему зміни клімату й активізувати дії на боротьбу із ними.

 

Наслідки зміни клімату є сьогодні незліченними та мають величезний вплив на щоденне життя людей в усьому світі і є особливим тягарем для найбільш вразливих груп населення, таких як жінки та діти. Зростання температурних показників, підвищення ризиків повеней, скорочення ресурсів чистої питної води та поглиблення загрози голоду є лише найбільш видимими результатами зміни клімату, які щоденно створюють серйозні ризики для життя сотень мільйонів людей.

 

Оскільки зміна клімату впливає на усіх людей по  усьому світі, більше 300,000 активістів вийшли 21 вересня на вулиці Нью-Йорка на «Марш за клімат», аби заявити свою активну позицію та закликати світових лідерів діяти більш активно для вирішення кліматичних проблем. Більше інформації на   http://peoplesclimate.org/ або   https://www.facebook.com/peoplesclimatemarch


«Ми не можемо втрачати час. Якщо ми не почнемо діяти зараз, нам доведеться заплатити високу ціну. У нас немає «плану Б», тому що у нас немає «планети Б», - наголосив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун під час «Маршу за клімат».


Зважаючи на те, що нещодавно глобальний показник викидів СО2 перетнув рекордний показник, питання скорочення викидів двоокису вуглецю є ключовим на порядку денному цьогорічного Саміту з питань клімату. Згідно з новими дослідженнями, показник викидів двоокису вуглецю від спалювання вугілля, газу та нафтопродуктів у 2013 році збільшився до 36.1 мільярда тонн, що на 2.3% більше, ніж у 2012 році. Такі дані означають, що в середньому щосекунди в повітря видається 2.9 мільйона кілограмів двоокису вуглецю.


«Ми більше не можемо дозволити собі випалювати шлях до процвітання», наголосив Генеральний Секретар. Учасники Саміту з питань клімату обговорять шляхи покращення якості сучасного розвитку, адже сьогодні життєво важливо знайти новий глобальний підхід до економічного розвитку, який дозволить досягнути зниження викидів двоокису вуглецю та одночасного економічного зростання. Одним із розумних шляхів до кращого розвитку та кращої екології вважається перехід до низьковуглецевої економіки, яка може допомогти покращити якість розвитку, включно з чистішим повітрям, кращим здоров’ям населення та новими робочими місцями. Огляд перспектив впровадження низьковуглецевої економіки був здійснений у звіті Глобальної комісії з економіки та клімату й представлений за тиждень до Саміту з питань клімату.

 

***

Для отримання більш детальної інформації про Саміт з питань клімату відвідайте   http://www.un.org/climatechange/summit/

Більше інформації про низьковуглецеву економіку на    http://sustainabledevelopment.un.org/index.php?menu=1448

Додатково про звіт Глобальної комісії з економіки та клімату на   http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=48732#.VBvbHPmSzwE

Також прогляньте інтерв’ю експертів-екологів щодо проблем зміни клімату   http://www.un.org/climatechange/summit/2014/06/why-should-you-care-about-climate-change-2/

Слідкуйте за новинами про Саміт з питань клімату через Twitter #climate2014 #climatechange #PeoplesClimate