24 вересня Агентство ООН у справах біженців за підтримки авіакомпанії МАУ здійснило доставку до аеропорту Бориспіль високотехнологічних матеріалів для невідкладних ремонтних робіт пошкоджених будівель на сході України.

24 вересня 2014 - Агентство ООН у справах біженців за підтримки авіакомпанії МАУ здійснило доставку до аеропорту Бориспіль високотехнологічних матеріалів для невідкладних ремонтних робіт пошкоджених будівель на сході України.

Спеціальний будівельний брезент було доставлено рейсом авіакомпанії МАУ із глобального фонду Агентства у м. Дубай (ОАЕ). Вантаж буде використано для задоволення першочергових потреб у відновленні будинків та проведення тимчасових ремонтних робіт із можливістю відстрочити капітальний ремонт на півроку. Після проведення процедури розмитнення матеріали будуть направлені до офісу Агентства у місті Харків для подальшого розповсюдження серед потерпілих.

 

alt

Будівельна плівка із підвищеним рівнем щільності (tarpaulin) була розроблена міжнародною групою дослідників для довготермінового використання у різних кліматичних зонах для забезпечення тимчасового притулку. Серед іншого, брезент можна використовувати для накриття пошкоджених споруд, посилення захисту наметових містечок, спорудження польових госпіталів та складських приміщень. Цей вид будівельних матеріалів широко використовується Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців у зонах конфліктів, серед яких Сирія, Ірак, Судан та Ліван.

«Ми розуміємо, що багато людей повертаються до напівзруйнованих домівок і що ремонт вимагатиме певного часу. Саме тому ця термінова доставка є на часі, бо дозволить переселенцям повернутися до більш-менш комфортних умов життя у власних оселях вже за декілька днів. Ми маємо успішний досвід застосування такого матеріалу у багатьох країнах, де працює Агентство», - пояснює Старший регіональний радник з програмних питань Сречко Нойман.

alt

Перша партія вантажу дозволить надати швидку допомогу більше ніж 3500 осіб (близько 1000 осель) протягом 2-3 днів від дня розподілу матеріалу.

 «Перевезення спеціального вантажу ООН, призначеного для відновлення житла в потерпілих регіонах, які постраждали від конфлікту, є ще одним послідовнім кроком МАУ як соціально відповідальної української авіакомпанії, – зазначив президент авіакомпанії МАУ Юрій Мірошников. – МАУ безоплатно доправляє потерпілих і поранених на лікування та реабілітацію до Литви, Польщі, Німеччини, Іспанії та Ізраїлю, а також надає знижки на перельоти членам їхніх родин та родичам. Нашими рейсами з різних країн доставлені десятки тон гуманітарних вантажів для українських військових. МАУ наразі є єдиним українським авіаперевізником, який в умовах важкої ситуації в країні зберігає мережу внутрішніх і міжнародних маршрутів й у повному обсязі виконує свої зобов’язання перед пасажирами і партнерами».

В.о. генерального директора аеропорту «Бориспіль» Євгеній Дихне підкреслив: «Хочу подякувати Представництву УВКБ ООН в Україні за надану допомогу. Ваша підтримка вкрай важлива для жителів тих областей, які зараз живуть надією якнайшвидшого відновлення життєдіяльності їхніх рідних міст. Як аеропорт ми готові за короткий термін обслужити такі рейси відповідно до чинних міжнародних стандартів. Крім того, нами прийнято рішення про виконання наземного обслуговування цього рейсу без оплати та про застосування максимального знижувального коефіцієнту до аеропортових зборів».