14 жовтня 2014 року Регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні (УВКБ ООН) пан Олдріх Андрисек та голова Закарпатської обласної державної адміністрації пан Василь Губаль підписали Меморандум про порозуміння. У рамках співпраці  в області буде реалізовано проект адресної фінансової допомоги УВКБ ООН для найбільш вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО). 

14 жовтня 2014 року Регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні (УВКБ ООН) пан Олдріх Андрисек та голова Закарпатської обласної державної адміністрації пан Василь Губаль підписали Меморандум про порозуміння. У рамках співпраці  в області буде реалізовано проект адресної фінансової допомоги УВКБ ООН для найбільш вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Близько 160 сімей переселенців у Закарпатській області отримають матеріальну допомогу від Агентства ООН у справах біженців  у розмірі від 3,5 до 7 тисяч гривень.

«Закарпаття для нас є одним із пріоритетних регіонів, оскільки  область знаходиться на перетині міграційних потоків. Ми отримали запит про допомогу від місцевої влади, оскільки на сьогодні тут зареєстровано більше 2 тисяч осіб внутрішніх переселенців, серед яких багато осіб з особливими потребами. УВКБ ООН докладає і буде докладати великих зусиль, щоб надати допомогу найбільш вразливим переселенцям, тож на разі ми очікуємо остаточного переліку осіб, які потребують допомоги, але вже на сьогодні ми знаємо, що це більше 400 осіб»,- розповів Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек.

Закарпаття стане п’ятим регіоном, де реалізується програма Агентства ООН у справах біженців з надання адресної матеріальної допомоги переселенцям. Цього року Агентство уже виділило більше 2,5 млн гривень для підтримки найбільш незахищених внутрішньо переміщених осіб у Київській, Львівській та Вінницькій областях. Серед них – малозабезпечені, багатодітні родини; родини, в яких є особи з особливими потребами; батьки-одинаки; родини, які не мають постійного доходу та проживають у провінційних містах та сільській місцевості; родини, де один або кілька осіб страждають від серйозного захворювання.

Минулої п’ятниці про програму фінансової допомоги для переселенців було оголошено у Луганській області. Також УВКБ ООН веде переговори з місцевою владою щодо впровадження допомоги ще в кількох областях, серед яких Донецька, Дніпропетровська, Харківська та Запорізька.