16 жовтня 2014 – Більше 70% українських мам позитивно ставляться до вакцинації. Про стрімку позитивну тенденцію зміни ставлення та поведінки матерів щодо вакцинації дітей  свідчить дослідження щодо вакцинації та обізнаності про поліомієліт в Україні, яке було проведено за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОOЗ).

16 жовтня 2014 – Більше 70% українських мам позитивно ставляться до вакцинації. Про стрімку позитивну тенденцію зміни ставлення та поведінки матерів щодо вакцинації дітей  свідчить дослідження щодо вакцинації та обізнаності про поліомієліт в Україні, яке було проведено за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОOЗ)[1].  

 Українські матері дітей до 5 років  змінили своє ставлення до вакцинації на більш лояльне та позитивне. Для порівняння з 2008 роком, на сьогодні 72% матерів позитивно сприймають вакцинацію, що майже у 2,5 рази перевищує показники 2008 року (28%), і лише 13% проти цього (понад 32% у 2008 році).

Рівень довіри до лікаря та медсестри щодо питань вакцинації виявився досить високим, та більшим ніж довіра до установи, де роблять щеплення (80% до лікаря та медсестри та 74% до установи).

«Завдяки активній роз’яснювальній роботі яку ми ведемо протягом останніх п’яти років мами в Україні стали більше довіряти вакцінації. Проте загроза поліомієліту та інших інфекційних захворювань в Україні залишається досить високою», - зазначила Джованна Барберіс, Голова ЮНІСЕФ в Україні.

Однак, лише 63% матерів роблять щеплення дітям згідно з українським календарем, Найнижчий показник у Києві, лише 49% матерів роблять вакцинацію дітям згідно з календарем. Щодо захисту від поліомієліту, лише 44% матерів вважають, що їх дитина повністю вакцинована від поліо.

В той же час, практика робити аналізи та обстеження спеціалістами перед вакцинацією (що не рекомендується МОЗ України та міжнародними рекомендаціями) є найбільш поширеною на Західній Україні (18%), та в Україні в цілому складає 14%.

Серед тих мам, хто робить вакцинацію дітям, більше половини (58%) стикалися з емоційними труднощами щодо прийняття рішення про вакцинацію. Найбільше дослуховуються до лікаря педіатра 56% мам, та вважають, що зрозуміла консультація лікаря допомагає в такому випадку 78% матерів.

«У першу чергу поліомієліт загрожує країнам з великою кількістю невакцинованих дітей, як в Україні. Проте, конкретні зусилля можуть знизити ризик поліомієліту, але діяти потрібно вже зараз» - сказала Доріт Нітцан, Голова Бюро ВОOЗ в Україні.

Серед тих, хто не вакцинує своїх дітей, основними бар`єрами щодо вакцинації є базова недовіра до щеплень загалом та страх побічних реакцій. Більшість мам самостійно не шукають

інформацію про вакцинацію, а покладаються на інформацію від лікаря або із ЗМІ. Кожна третя мама раніше чула агітаційні повідомлення проти вакцинації.

* * *

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації:www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас уTwitter,Facebook та ВКонтакте.

Про ВООЗ: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) є агенцією ООН, яка відповідає за охорону здоров’я людей. Один із шести регіональних офісів, Європейське Регіональне Бюро ВООЗ, працює для 53 країн та охоплює майже 900 мільйонів людей. Співробітники Регіонального офісу із головним Бюро в Копенгагені, Данія, та п’яти технічних центрах та представництвах  у 29 країнах включно з Україною - це експерти з громадського здоров’я, науковці та технічні експерти. Більше інформації:www.euro.who.int. https://twitter.com/WHO_Europe,https://www.facebook.com/WHOEurope

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

ЮНІСЕФ: Анна Суходольська, ЮНІСЕФ Україна, тел. +38 044 245 2450, asukhodolska@unicef.org та Анастасії Троцької, +38 095 139 93 52, a.trotska@gmail.com

ВООЗ:

Крістіана Салві, Комунікаційний експерт, ВООЗ Регіональний Офіс для Європи, Копенгаген, Данія, тел: +4545336837, csa@euro.who.int[1]Впродовж червня-липня 2014 року ЮНІСЕФ та ВОOЗ провели опитування серед жінок 18-45 років, котрі мають дітей віком до 5 років включно. Опитування проводилось у громадських місцях дослідницькою компанією InMind, вибірка репрезентативна за географією, віком дітей та матерів, вся Україна, міське та сільське населення.

Фото ©UNICEF/Ukraine/2010/G.Pirozzi