17 листопада 2014 року - Експерти Світового банку, Європейського інвестиційного банку, ООН та Європейського Союзу розпочали дводенний практичний семінар для представників державних органів виконавчої влади України на тему: «Оцінка потреб відновлення сходу України та встановлення миру. Фаза 1».

Експерти Світового банку, Європейського інвестиційного банку, ООН та Європейського Союзу розпочали дводенний практичний семінар для представників державних органів виконавчої влади України на тему: «Оцінка потреб відновлення сходу України та встановлення миру. Фаза 1».

Під час семінару міжнародні експерти нададуть представникам українських міністерств огляд методологій з оцінки потреб, що виникають після кризи та надзвичайних ситуацій, а також поділяться досвідом вже проведених оцінок на прикладі Грузії, Киргизстану, Пакистану, Ємену та Лівану та нададуть відповідне технічне завдання.

«Терміни реалізації завдань, які стоять перед нами, досить короткі. І нам разом з відповідальними представниками центральних органів виконавчої влади та зацікавленими структурами необхідно виконати цю роботу вчасно. Перша фаза оцінювання потреб повинна завершитися до 29 листопада», - сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон.

Результати першої фази, за його словами, включатимуть оцінку короткострокових і середньострокових потреб і пріоритетів відновлення постраждалих від конфлікту регіонів країни. Вони мають стати основою розвитку Програми відновлення Донбасу, а також планової донорської конференції на початку 2015 року.

Учасники семінару перцюють у трьох групах, які формуватимуться відповідно до трьох тематичних компонентів оцінки потреб відновлення Сходу України:

1. Інфраструктура та соціальні послуги.

2. Соціальна стійкість, встановлення миру та безпека громад.

3. Економічне відновлення.

Як повідомлялося, з 29 вересня по 3 жовтня спільна місія ООН, Світового Банку, Європейського інвестиційного банку та ЄС на запрошення Уряду України здійснила перший етап роботи з вивчення оцінки потреб для відновлення Донбасу, цілями якого були отримання кращого розуміння нинішніх потреб на Сході країни.