3 грудня 2014 року – В Українському домі в Києві відкрилась фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні», яку проводить Представництво ООН в Україні спільно з Міністерством соціальної політики та Українським Жіночим Фондом. Понад 40 фотографій, які були відібрані для виставки, розповідають історії українських жінок, які виконують різні ролі у важкі часи для України.

Звертаючись з привітальним словом, пані Марина Порошенко, дружина Президента України та Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка подякувала організаторамза увагу до проблем гендерного насильства та наголосила: «Сьогодні тут зображені не просто жінки. Ці фото передають жіночу силу і слабкість, мужність і вразливість, тривогу і біль. Всі ці жінки дуже різні, але подібні у головному – вони не здаються перед труднощами».

«Боротьба, яка почалась на Майдані рік тому, була пов’язана з новим баченням розвитку країни, новим рівнем економічного та соціального розвитку, новим рівнем безпеки в країні. Я впевнений, що ці цілі та прагнення здійсняться набагато швидше, якщо жінки матимуть більше економічних та політичних можливостей, якщо буде забезпечено рівний доступ до прийняття рішень в країни для чоловіків та жінок», - зазначив пан Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні.

Роль жінок в різних сферах суспільного життя зростає в усьому світі, зокрема і в Україні. Так, за результатами останніх парламентських виборів, до Верховної Ради увійшли 48 депутатів-жінок, що складає 11% від загальної кількості народних депутатів. Наразі це найбільша кількість за час незалежності України. 

Проте представництво жінок в центральних органах влади залишається досить низьким порівняно з світовим показником, який складає 25-30%. Обмеженим залишається доступ жінок до керівних посад і в інших сферах, а в повсякденному житті жінки найчастіше стають жертвами насильства.

Коментуючи ці дані Ірина Геращенко,Уповноважена Президента України з питань врегулювання ситуації на Сході України, зазначала, що «це неприпустима цифра для країни, 65% населення якої – жінки. Звичайно,добре, що в нинішньому Парламенті аж на 5 жінок більше, ніж у попередньому. Але поки, що ми не можемо говорити про соціальні ліфти в країні, яка багато в чому тримається на жінках. Сьогодні ми також говримо про 16 днів боротьби з домашнім насильством і дійсно ця проблема залишається актуальною для України. Вона багато років замовчувалась в Україні. Це ненормально, що ми і досі не прийняли Стамбульську конвенцію. Вже 12 країн долучились до неї, в нас поки лише йдуть дискусії з цього питання. Сподіваюсь, новий уряд, новий Парламент зроблять все, для вирішення цього питання».

Фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні»відбувається в рамках міжнародної кампанії «16 днів проти гендерного насильства», яка проходить у всьому світі протягом періоду із 25 листопада, Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок, по 10 грудня, Міжнародного дня прав людини, та має за мету стимулювати активні дії, спрямовані на подолання насильства щодо жінок та дівчат, підкреслити, що гендерне насильство – це порушення прав людини.

Під час свого виступу Нузхат Есан, Голова Фонду народонаселення України, зазначила: «Я сподіваюсь, що та революція, яка відбулась, призведе до змін в цій сфері. Це надасть кращі можливості жінкам у сфері працевлаштування та в сфері спеціального законодавства. І я дійсно сподіваюсь, що з боку ЗМІ буде зберігатись підвищений інтерес щодо питання повноважень жінок, влади і, зокрема, гендерного насилля».

На жаль, гендерно-зумовлене насильство залишається розповсюдженим явишем у всьому світі, і Україна тут не є винятком. За даними дослідження поширення гендерного насильства, яке проводить Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) у 2014 році, 19,4% жінок у віці 19-49 років в Україні страждають від фізичного насильства, 7,9% - страждають від сексуального насильства, а 68% постраждалих не звертаються по допомогу. Ці дані підтверджують високу потребу та важливість підвищення обізнаності щодо гендерного насильства в Україні, а також необхідність вжити заходи для подолання цього явища.

Виставка триватиме до 10 грудня 2014у приміщенні Малої виставкової зали в Українському домі (Київ, вул. Хрещатик,1).