16 січня 2015 року - За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, поліпшеного доступу до широкого спектру медичних послуг потребують понад 5 мільйонів людей, постраждалих від гуманітарної кризи в Східній Україні.

16 січня 2015 року - За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, поліпшеного доступу до широкого спектру медичних послуг потребують понад 5 мільйонів людей, постраждалих від гуманітарної кризи в Східній Україні.

Доступ до послуг первинної, вторинної та невідкладної медичної допомоги, а також до ліків, є нагальною необхідністю.

За інформацією д-ра Доріт Ніцан, представника ВООЗ в Україні, для забезпечення поліпшеної медичної допомоги понад 5 мільйонам постраждалих у Східній Україні, серед 1,4 млн. належать до вкрай уразливої категорії та потребують гуманітарної допомоги щодо охорони здоров`я, ВООЗ і партнери у галузі охорони здоров`я терміново потребують якнайменше 23 млн. дол. США. Значні потреби у сфері охорони здоров`я існують по всій країні, зокрема, в регіоні Донбасу.

Для того, щоб задовольнити ці численні потреби ВООЗ співпрацює з гуманітарними організаціями в рамках Кластера реагування у сфері охорони здоров`я, намагаючись забезпечити основні медичні послуги, ліки, автомобілі швидкої допомоги та інші необхідні предмети медичного призначення для забезпечення підтримки найвразливішим громадам в Україні.

Міністерство охорони здоров`я України також звернулося до ВООЗ із проханням тимчасово взяти на себе зобов`язання щодо закупівлі та розповсюдження всіх основних лікарських засобів, необхідних для системи охорони здоров`я.

"Гуманітарна криза у сфері охорони здоров`я в Україні є дуже серйозною. Незахищеність, вимушене переселення та холодна погода, в поєднанні з неналежним станом системи охорони здоров`я країни, означає, що для багатьох базова медична допомога знаходиться поза межами досяжності", - говорить д-р Ніцан. "Потреби величезні, і міжнародна підтримка має життєво важливе значення для надання медичної допомоги українцям у ці важкі часи."

З найсерйознішими проблемами у сфері охорони здоров`я стикаються близько 700 тисяч вимушених переселенців в Україні, як і ромські громади, діти, жінки, людей похилого віку, а також особи з інвалідністю та хронічні хворі.

Вагітні жінки, люди, які страждають від раку та діабету, ті, хто потребує психічної та психологічної підтримки входять до числа українців, які потребують медичної підтримки. Існує також небезпека спалахів інфекційних захворювань, зокрема, таких як поліомієліт і кір.

Серед інших проблем у галузі охорони здоров`я можна назвати наступне:

$1•          Середній рівень охоплення вакцинацією в країні нижчий за 50%.

$1•          Від 30 до 70% медичних працівників покинули зони бойових дій або померли.

$1•          На даний час люди, що живуть з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом і споживачі наркотиків на Донбасі зазнають високого ризику переривання послуг догляду та контролю. Існують ознаки зростання рівня захворюваності на туберкульоз.

$1•          Послуги невідкладної медичної допомоги є недостатніми.

До сфери діяльності ВООЗ входять наступні дії:

$1•          Координація заходів у секторі охорони здоров`я;

$1•          Забезпечення надання базових медичних послуг за допомогою мобільних клінік у сфері інфекційних (зокрема, туберкульозу, ВІЛ та поліомієліту), неінфекційних захворювань, уразливих груп і права на охорону здоров`я, матері та дитини і екологічного здоров`я.

$1•          Забезпечення медикаментів і лікарських засобів для лікування сотень тисяч людей, у партнерстві з урядами Норвегії та Ізраїлю.

Українська система охорони здоров`я була слабкою ще до кризи, а зараз повністю руйнується у зонах ведення бойових дій і районах, де знаходять притулок численні вимушені переселенці. У місті Донецьку та поблизу нього, а ще більше, у Луганську, надання державної медичної допомоги скоротилося до мінімального рівня, а у певних випадках повністю відсутнє. Надання життєво важливих послуг зірвано, зокрема, постачання води та електроенергії. Широко розповсюджені пограбування та знищення медичних установ; понад 50 об`єктів охорони здоров`я частково або повністю зруйновані.

Матеріали по темі:

$1-         Гуманітарна діяльність ВООЗ в Україні: http://www.who.int/hac/crises/ukr/en/

$1-         Веб-сайт Регіонального європейського бюро ВООЗ по Україні: http://www.euro.who.int/en/countries/ukraine

За додатковою інформацією просимо звертатися до наступних осіб:

Крістіан Ліндмайєр (Christian Lindmeier)
Відділ комунікацій ВООЗ
Телефон: +41 79 500 65 52
Мобільний телефон: +41 7 94 45 31 64
Електронна пошта:  lindmeierch@who.int 

Пол Гарвуд (Paul Garwood)
Відділ комунікацій ВООЗ
Телефон: +41 227911578
Мобільний телефон: +41 7 96 03 72 94
Електронна пошта:  garwoodp@who.int