24 січня 2015 р.Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун рішуче засудив сьогоднішній ракетний обстріл східноукраїнського міста Маріуполь, у результаті якого, за повідомленнями, десятки мирних громадян загинули, а близько сотні отримали поранення.

У заяві, оприлюдненій його прес-секретарем сьогодні пізно ввечері, Пан Гі Мун зазначив, що ракетний удар, як виявляється, був завданий у безладний спосіб по цивільних районах, що становить порушення міжнародного гуманітарного права.

За останні кілька місяців обстріли й ракетні удари призвели до численних жертв серед цивільного населення Маріуполя та інших міст охопленого війною сходу України. Загибель цивільних осіб минулого тижня під час артилерійського обстрілу автобусу, який зупинився, щоб взяти пасажирів, у Ленінському районі Донецьку, наочно продемонструвала наслідки триваючих бойових дій для цивільного населення. Це вже другий випадок обстрілу автобусу, причому зі значними людськими жертвами, за останні 10 днів.

Крім того, Генеральний секретар засудив вчорашній односторонній вихід лідерів бойовиків з угоди про припинення вогню і особливо «провокаційні заяви» цієї групи про намір захопити інші території, додавши, що це є «порушенням їхніх зобов’язань за мінськими угодами».

Наприкінці лютого 2014 року ситуація в України вийшла за рамки кризи, яка спочатку вважалася внутрішньополітичною, й переросла у запальні сутички в деяких регіонах країни, які згодом призвели до повномасштабного конфлікту на сході України. Незважаючи на досягнуту в Мінську домовленість про припинення вогню, ситуація в Україні з того часу безупинно загострюється, що несе з собою серйозні наслідки для єдності, територіальної цілісності та стабільності країни.

Ще на минулому тижні Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) підтвердило, що з початку конфлікту в Україні, який спалахнув у середині квітня минулого року, загинуло понад 5 тис. осіб, а 10948 осіб отримали поранення.

Крім того, нещодавно ООН повідомила, що, починаючи з березня 2014 року, з районів, охоплених конфліктом, переміщено більш ніж мільйон мешканців, зокрема майже 530 тис. – усередині України, з яких принаймні 130 тис. – діти.

«Генеральний секретар закликає усі зацікавлені сторони подвоїти зусилля задля поновлення дотримання мінських угод», - зазначається у заяві. – «Мир в Україні, її територіальна цілісність і стабільність, нерозривно пов’язані з миром, територіальною цілісністю і стабільністю ширшого регіону, повинні бути негайно відновлені». 

Джерело: www.un.org

 

Заява прес-секретаря Генерального секретаря ООН щодо України

 

Нью-Йорк, США, 24 січня 2015 р.

 

Генеральний секретар рішуче засуджує сьогоднішній ракетний удар по місту Маріуполь, у результаті якого, за повідомленнями, десятки мирних громадян загинули, а більше сотні отримали поранення. Він зазначає, що реактивні снаряди, як виявляється, буливипущені у безладний спосіб по цивільних районах, що становить порушення міжнародного гуманітарного права.

 

Генеральний секретар також засуджує вчорашній односторонній вихід лідер бойовиків з угоди про припинення вогню, особливо їхні провокаційні заяви щодо намірів захопити інші території. Це є порушенням їхніх зобов’язань за мінськими угодами.

 

Генеральний секретар закликає усі зацікавлені сторони подвоїти зусилля задля поновлення дотримання мінських угод. Мир в Україні, її територіальна цілісність і стабільність, нерозривно пов’язані з миром, територіальною цілісністю і стабільністю ширшого регіону, повинні бути негайно відновлені.

 

Нью-Йорк, 24 січня 2015 р.