26 січня 2015 року – Інформуючи Раду Безпеки про останні події в Україні, Джеффрі Фелтман, Заступник Генерального секретаря ООН із політичних питань, закликав поновити виконання Мінських домовленостей і негайно покласти край бойовим діям.

У його заклику до припинення насильства було зроблено «особливий наголос щодо ополченців». Він підкреслив необхідність проведення нової зустрічі Тристоронньої контактної групи для роботи над сталим припиненням вогню та реалізацією Мінських домовленостей – угоди, підписаної під егідою Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) задля припинення боїв у Донбаському регіоні України – з наданням пріоритету захисту цивільного населення і охопленню нужденних.

«У цьому конфлікті загинуло вже понад 5000 осіб», - зазначив пан Фелтман. – «Ми повинні знайти спосіб зупинити це, причому зробити це потрібно вже зараз».

Необхідна повна політична прихильність до довготривалого рішення на найвищих рівнях, заявив пан Фелтман, визнавши при цьому труднощі, пов’язані з дипломатичними дискусіями щодо мирного вирішення конфлікту, враховуючи усталені позиції.

«Тим не менш, необхідно терміново подвоїти зусилля для досягнення політичного рішення», - сказав він.

Брифінг пана Фелтмана відбувся за п’ять днів після його попереднього виступу, й лише за цей період загинуло близько 50 цивільних осіб, а майже 150 отримали серйозні поранення.

Принаймні 12 осіб загинуло в результаті ракетного обстрілу тролейбуса в Донецьку, ще 10 – того ж дня у Горлівці, коли «вогневі удари» з ракетних систем залпового вогню вразили місто Маріуполь, спричинивши десятки людських жертв.

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила, що, згідно аналізу вирв, ракети були випущені з території, контрольованої так званою «Донецькою народною республікою», - сказав Заступник Генерального секретаря з політичних питань, додавши, що Маріуполь знаходиться поза безпосередньою зоною конфлікту, тому ракети були свідомо націлені на мирне населення, що становить порушення міжнародного гуманітарного права.

«Ми всі повинні чітко заявити: винуватці повинні бути притягнуті до відповідальності й понести покарання», - сказав пан Фелтман.

Зауваживши, що лідер так званої «Донецької народної республіки» оголосив бойкот подальшим консультаціям з Тристоронньою контактною групою, односторонній вихід із режиму припинення вогню й намір захопити інші території, пан Фелтман нагадав про заяву Генерального секретаря від 24 січня, де зазначено, що цей крок становить порушення зобов’язань ополченців за Мінськими домовленостями. Він закликав ополченців негайно припинити їхні провокаційні та насильницькі дії, дотриматися міжнародного права і виконати їхні зобов’язання.

«Ми також закликаємо керівництво Російської Федерації застосувати свій вплив і закликати ополченців негайно припинити бойові дії», - заявив пан Фелтман. – «Це стане критично важливим кроком у припиненні кровопролиття».

Він відзначив рішучу прихильність українського керівництва до Мінських домовленостей і його твердження про підтримання оборонної позиції, звернувши також увагу на нещодавні надзвичайні заходи, впроваджені Радою національної безпеки і оборони України, зокрема стосовно «посилення антитерористичних заходів», і закликав до максимальної стриманості.

Пан Фелтман наголосив на важливості гарантування повного і безперешкодного доступу працівників гуманітарних організацій та гуманітарної допомоги до нужденних осіб, закликавши Уряд України забезпечити звільнення гуманітарних операцій від оподаткування.

«Бюрократичні перепони з обох сторін конфлікту перешкоджають доступу гуманітарної допомоги й мають бути послаблені», - заявив він.