ЖЕНЕВА/КИЇВ/НЬЮ-ЙОРК, 27 січня 2015 року – За даними ЮНІСЕФ понад 1000 дітей у Донецьку змушені шукати притулок у підземних бомбосховищах через тривалий конфлікт у східній Україні.

ЖЕНЕВА/КИЇВ/НЬЮ-ЙОРК, 27 січня 2015 року – За даними ЮНІСЕФ понад 1000 дітей у Донецьку змушені шукати притулок у підземних бомбосховищах через тривалий конфлікт у східній Україні.

Всередині бомбосховища у м. Донецьк. Сім’ї з дітьми, в основному мами та бабусі, проводять цілі ночі та більшу частину дня у бомбосховищах, постійно боячись вийти на вулицю та стати випадковою жертвою снаряду. Без роботи, майже без грошей та фінансової підтримки, жителі Донецька покладаються на допомогу знайомих та неурядових організацій.

«Діти, що живуть на територіях, уражених конфліктом, переживають значний стрес через конфлікт, що триває», - зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс. «Найбільше потерпають з них ті, хто змушені шукати притулок у холодних підвалах і бомбосховищах без достатніх санітарних умов, а також ті діти, що живуть на вулиці, походять з малозабезпечених родин та ті, чиї домівки було серйозно пошкоджено».

Починаючи з вересня минулого року, тисячі людей на територіях, де ведуться бойові дії, днями і ночами переховуються у щонайменше 12-ти бомбосховищах, за даними ЮНІСЕФ. У цих приміщеннях обмежений доступ до питної води, гігієни, санітарії та їжі. Лише у Донецьку, в різних за розміром та умовами бомбосховищах під час сильних артилерійських обстрілів переховуються близько 1000 дітей.

«ЮНІСЕФ нагадує всім сторонам конфлікту, що дітей потрібно оберігати від насильства», - сказала Джованна Барберіс. «Ми також закликаємо міжнародну спільноту негайно надати необхідну допомогу дітям, які страждають від цього конфлікту».

ЮНІСЕФ Україна уже забезпечив близько 1100 дітей та дорослих, що живуть у бомбосховищах та підвалах, наборами предметів гігієни. Також ЮНІСЕФ планує забезпечити наборами з зимовим одягом щонайменше 10 000 дітей, що перебувають у скрутних обставинах на територіях, уражених конфліктом.

З березня 2014 року понад 1,5 мільйони людей залишили свої домівки на територіях, уражених конфліктом. У тому числі один мільйон переселенців перебуває на території України, серед яких щонайменше 130 000 дітей.

У грудні 2014 року ЮНІСЕФ подав заявку на додаткове фінансування розміром 32,4 мільйони доларів з метою збільшення об’ємів гуманітарної допомоги задля забезпечення нагальних потреб дітей та сімей у зоні конфлікту в Україні. На даний момент організація отримала 10,16 мільйонів доларів на вище зазначену діяльність.

***

Про ЮНІСЕФ:

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації тут: www.unicef.org.ua . Приєднуйтесь до нас у TwitterFacebook та ВКонтакте