Київ, 24 лютого 2015 - Гуманітарне співтовариство представило сьогодні план гуманітарного реагування 2015 для України. Мета реалізації плану – допомога 3,2 мільйонів найбільш уразливих верств населення із  п`яти мільйонів, що, за оцінками, потребують гуманітарної допомоги по всій країні. 

Київ, 24 лютого 2015 - Гуманітарне співтовариство представило сьогодні план гуманітарного реагування 2015 для України.

Мета реалізації плану – допомога 3,2 мільйонів найбільш уразливих верств населення із  п`яти мільйонів, що, за оцінками, потребують гуманітарної допомоги по всій країні. Для виконання цього плану гуманітарні місії звертаються до донорів з проханням надати фінансування у розмірі 316 мільйонів доларів, необхідних для виконання широкого спектру заходів, спрямованих на порятунок життя людей, включаючи надання їжі та предметів першої необхідності, а також медичних та психологічних послуг, забезпечення житлом, теплим одягом та базовою освітою.

«В січні 2015 року потреби збільшилися в Україні. Життя та гідність людей в конфліктних районах знаходяться в серйозній небезпеці. Зараз в Україні є понад один мільйон внутрішньо переміщених осіб, ще два мільйони людей проживають в спірних районах, із них півтора мільйона осіб живуть в підземних сховищах, де майже повністю або взагалі відсутні побутові засоби. Більше двох мільйонів людей проживають в районах, тимчасово непідконтрольних державі, і вони потребують підтримки, оскільки доступ до послуг є обмеженим. У деяких місцях здатність місцевої влади реагувати є занадто перевантаженою», - сказав Ніл Вокер, Координатор гуманітарної допомоги в Україні.

«Уряд України забезпечує людей, які вимушено покинули свої домівки на Сході України, тимчасовим житлом, адресною фінансовою допомогою, вживає заходів для задоволення основних потреб переміщених осіб, - сказав Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. - Уряд також направив до парламенту зміни до держбюджету, якими пропонує збільшити обсяг фінансування надання адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з 510 млн. грн. до 3,3 млрд. грн. Органи місцевої влади та волонтери надають переселенцям базові послуги в багатьох транзитних центрах на сході  країни. Прийнято комплексний закон щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, та створено механізм координації задля швидкого надання гуманітарної допомоги», - додав він.

Геннадій Зубко і Ніл Вокер звернулися до міжнародного співтовариства з пропозицією розглянути можливість фінансування плану реагування.

«Вдячний гуманітарним організаціям за співпрацю і готовність до розширення гуманітарної діяльності», - зазначив Геннадій Зубко. «Потреби є дуже великими. Жодна країна з такими викликами самотужки не може справитися. Підтримка міжнародного співтовариства для нашої країни і для нашого народу є дуже важливою», - додав він.

***

Контакти для ЗМІ:

Вікторія Андієвська, Представництво ООН в Україні +380442539363

Надія Петруняк, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (044) 590 47 92; (044) 590 47 93; 063 697 84 02

Download the Humanitarian Response Plan 2015 (English language)