Київ, 30 січня 2015 року - Представництво Організації Об`єднаних Націй в Україні стурбоване погіршенням гуманітарної ситуації в містах Дебальцеве, Горлівка та в інших густонаселених районах на сході України, де протягом останніх днів посилилися інтенсивні бойові дії. Це значно ускладнює надання базової життєво необхідної допомоги постраждалому населенню та забезпечення безпеки для цивільних.

Декому із 300000 постійних жителів Дебальцева та Горлівки вдалося врятуватися від насильства, але багато мирних жителів залишаються у цих важкодоступних районах. Потреба в гуманітарній допомозі є реальною та терміновою. За повідомленнями, до лікарні в Горлівці щодня направляються 30-60 екстрених пацієнтів; лікарі в ній все ще проводять деякі хірургічні операції, але через постійні обстріли — у меншій кількості.

Організація Об`єднаних Націй закликає всі сторони конфлікту позбавити громадян від зайвих страждань, захистити їхні життя від небезпеки бойових дій, і дати можливість гуманітарним партнерам забезпечити їхні життєво важливі потреби, такі як ліки, продукти харчування, основні предмети домашнього вжитку та житло, що є нагально необхідними та постійно зростають. Для забезпечення цих районів заздалегідь накопичуються необхідні запаси.

Ніл Уокер, Координатор гуманітарної допомоги в Україні, закликав до негайного гуманітарного перемир`я, яке дало б можливість цивільному населенню виїхати, за бажанням; працівникам гуманітарних місій — надати допомогу постраждалим громадам, а також провести безпечну евакуацію поранених і мирного населення.

"На жаль, ми продовжуємо отримувати достовірні повідомлення про те, що військові позиції розміщуються в небезпечній близькості від густонаселених районів і поряд із громадськими будівлями, зокрема, лікарнями, школами, дитячими будинками, будинкам престарілих: навіть один снаряд у таких районах може завдати величезної шкоди і викликати численні жертви серед мирного населення. Обстріли мирних жителів порушують міжнародне гуманітарне право і повинні припинитися”, - підкреслив пан Уокер.

***

Контакти для ЗМІ:

Інформаційний центр Представництва ООН в Україні

Вікторія Андрієвська,

+380504138404

andrievska@un.org