Щотижня Управління ООН з координації гуманітарних питань (UN OCHA) збирає інформацію щодо гуманітарної діяльності організацій, що працюють в Україні і випускає доповідь щодо гуманітарної ситуації в Україні.  Ці звіти містять короткий огляд найбільш важливих подій протягом тижня, інформацію щодо фінансування і розбивку діяльності по кластерах.

Такі щотижневі доповіді можна завантажити з сайту UN OCHA: http://www.humanitarianresponse.info/operations/ukraine/ 

Останній звіт №27 охоплює період з з 7 січня по 13 лютого 2015 року (якщо не вказані інші дати) й інформує щодо таких основних подій:

  • Невпевненість спричинила додаткове переміщення: Міністерство соціальної політики (Мінсоцполітики) повідомляє, що один мільйон внутрішньо переміщених осіб (ВПО) були переміщені на території України.
  • Останній раунд мирних переговорів у Мінську забезпечує припинення вогню, починаючи з 15 лютого та включає в себе пункт щодо забезпечення доступу, доставлення, зберігання та розподілу гуманітарної допомоги, а також повернення банківських та соціальних виплат на територіях, неконтрольованих українською владою.
  • Гуманітарна група в країні переглядає Стратегічний план реагування на кризу в Україні з огляду на погіршення гуманітарної ситуації: 5 мільйонів осіб є постраждалими, 3,2 мільйони осіб входять до цільової групи.
  • Близько 9 000 осіб були нещодавно переміщені з районів конфлікту протягом звітного періоду. Потенціал реагування транзитних центрів потребує поліпшення.

Завантажити огляд ситуації від 13 лютого 2015-нго року українською мовою