17 лютого 2015 року - З початку конфлікту в середині квітня 2014 до 15 лютого 2015 року, 5 665 людей були вбиті і 13 961 були поранені на сході України. Це дані, наявні на даний момент. Місія ООН з прав людини в Україні і Всесвітня організація охорони здоров`я очікують подальшого збільшення показників у найближчі дні, оскільки подання звітності про втрати в період до припинення вогню значно затримується через триваючі бойові дії.

Ми стривожені повідомленнями про триваючі обстріли в Дебальцеве, але до цих пір нам не вдалося отримати достовірну інформацію про бойові дії або жертви в цьому районі. Ми особливо стурбовані положенням цивільних осіб, що опинилися в цій зоні – декілька тисяч осіб можуть залишатись в підвалах, й страждати через нестачу їжі, води та інших предметів першої необхідності. Наразі немає точної інформації, скільки мирних жителів залишаються в такій ситуації.

За кілька днів до припинення вогню, яке почалося опівночі 15 лютого, велися інтенсивні військові дії, що призвели до загибелі численних військових і цивільних осіб. В цілому, протягом перших двох днів перемир`я число зареєстрованих жертв, особливо серед цивільного населення, різко скоротилося. Хоча відведення артилерійської і стрілецької зброї не відбулося, вплив цієї зброї на цивільне населення, мабуть, значно зменшився. До цих пір ми задокументували лише кілька випадків: двоє цивільних осіб були вбиті в Попасній в Луганській області в неділю, і декілька цивільних осіб були поранені в Авдіївці в Донецькій області в понеділок.

Ми працюємо над тим, щоб перевірити ці та інші доповіді щодо жертв серед цивільного населення в період припинення вогню.

В цілому, з початку конфлікту в середині квітня 2014 до 15 лютого 2015 року, 5 665 людей були вбиті і 13 961 були поранені на сході України. Це дані, наявні на даний момент. Місія ООН з прав людини в Україні і Всесвітня організація охорони здоров`я очікують подальшого збільшення показників у найближчі дні, оскільки подання звітності про втрати в період до припинення вогню значно затримується через триваючі бойові дії.

2 березня 2015 року Управління ООН з прав людини планує оприлюднити свій наступний звіт щодо ситуації з прав людини в Україні.